Русија: Отвораме два коридори за странските бродови на Црното и Азовското Море

Коридорите ќе бидат отворени секој ден од 8 до 19 часот по московско време, изјави шефот на Националниот центар за управување со одбраната, Михаил Мизинцев.Тој ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии

Русија, Турција, Украина и Обединетите Нации (ОН) подготвија „Мапа на пат“ што ќе обезбеди безбеден коридор за извоз на земјоделски производи од украинските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сал треба да разговара со Путин за „ослободувањето на резервите на жито и ѓубрива“, објави денеска канцеларијата на Сал.Сал патува во Русија бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Русија, Украина, Турција и Обединетите нации, подготвиле план со кој е се осигури функционирање безбеден коридор за извоз на земјоделски производи од ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

„Украина работи на меѓународна операција предводена од ОН со морнарицата на партнерите кои обезбедуваат безбедна трговска рута без безбедносни ризици“, напиша ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На видеото објавено од руското Министерство за одбрана се гледа како воени бродови придружуваат товарен брод додека го напушта пристаништето. Наводно, бродот ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска во Брисел изјави дека на неговиот руски колега Владимир Путин му предложил резолуцијата на ОН за укинување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На денешната прес конференција портпаролката на ВМРО-ДПМНЕ, Марија Митева беше запрашана од медиумите кој е ставот на партијата околу најавеното ново ...
сите 664 | | | веќе видена

Вицепремиерката во оставка и лидер на Бугарската социјалистичка партија Корнелија Нинова во интервју за БНТ ги критикуваше постапките на претседателот Румен ...
сите 1460 | | | веќе видена

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 474 | | | веќе видена

Еден од најсподелуваните статуси на социјалната мрежа фејсбук во земјава е оној на Арбен Шаќири, стар скопјанец, пејач, кандидат за градоначалник на Скопје, за ...
сите 664 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот парламент направил пробив со вчерашната одлука „да се откаже од ветото“ за отворање на пристапните ...
сите 432 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русија: Отвораме два коридори за странските бродови на Црното и Азовското Море

Од:
До кого (е-маил):
Порака: