Во пожар во Атина изгореа кутии со хуманитарна помош за Украина


5 копии
4 копии
10 копии

Во гасењето на пожарот што се случи во поранешниот тутунски комбинат во Тетово, сегашна фабрика за производство на минерални материи биле ангажирани вкупно 216 ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов на брифинг објасни со какви потешкотии се соочиле пожарникарите кои го гаснеа последниот пожар ...
| | веќе видена | слични

Првиот човек на Центарот за управување со кризи (ЦУК), Стојанче Ангелов на прес конференција за пожарот во тетовската фабрика „Пофикс“, говореше за ...
| | веќе видена | слични

Пожарот во поранешната фабрика „Македонија табак“ е целосно изгаснат, но поради високите температури постои опасност повторно да се реактивира. Според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Срам за демократијата, очигледно дека некој и охрабрува вака да се однесуваат, ова е чин на дивјаштво што можеше да се види вчера во комисијата за европски ...
сите 1059 | | | веќе видена

-Министерката за труд и социјална политика Јована Трнечевска се појави на денешниот протест пред Министерството и ги покана на средба синдикалците, но повторно ...
сите 362 | | | веќе видена

„Расте нервозата во Белата плата, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ во собранието по налог на Мицкоски, се обидуваат да создадат тензии и инциденти, за да го одбранат ...
сите 313 | | | веќе видена

Финска и Шведска нема да ги поддржат ЈПГ/ПЈД и организацијата опишана како ФЕТО во Турција Финска и Шведска во вторникот потпишаа трилатерален меморандум за ...
сите 143 | | | веќе видена

Вчера, на 27.6.2022 г., електронската верзија на бугарски весник „Труд“ објави анализа на доц. д-р Спас Ташев од Институтот за истражување на населението и ...
сите 251 | | | веќе видена

На 27.06.2022 во 17.00 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“, патничко возило „рено меган“, сопственост на МВР, ...
сите 157 | | | веќе видена

За скандалот и кривичното дело сторено од страна на државниот секретар во Министерството за култура Валмир Азири писмено ќе ги известам мисијата на ОБСЕ, ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во пожар во Атина изгореа кутии со хуманитарна помош за Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: