Уште двајца руски војници се изјаснија за виновни за воени злосторства во Украина

Двајца заробени руски војници се изјаснија за виновни за гранатирање град во источна Украина, во вториот судски процес за воени злосторства откако руските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Александар Бобикин и Александар Иванов, кои ја слушнаа пресудата зад стаклената преграда во Окружниот суд Котелевскаја во централна Украина, се изјаснија за ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Украински суд на двајца руски војници им досуди по 11,5 години затвор поради гранатирање град во источниот дел на Украина. Тоа е втора пресуда за воени ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот суд денеска осуди двајца руски војници на 11 и пол години затвор, откако минатата недела се изјаснија за виновни за неселективно гранатирање ...
| | веќе видена | слични

Уште двајца руски војници се осудени за воени злосторства. Тие ќе поминат 11 и пол години во затвор. Александар Бобикин и Александар Иванов се изјаснија за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Порошенко е под истрага за врски со финансирањето на проруските сепаратисти во источна Украина со нелегална продажба на јаглен во периодот од 2014 до 2015 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
сите 110 | | | веќе видена

Израелскиот систем за противвоздушна одбрана познат како „Железната купола“ ги пресретнал речиси сите од околу 1.100-те ракети што биле упатени кон населените ...
сите 198 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 256 | | | веќе видена

За да се наполнат европските складишта за гас – потребни се 50 милијарди евра, 10 пати повеќе отколку што се мислеше.И додека најсилните енергетски компании се ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уште двајца руски војници се изјаснија за виновни за воени злосторства во Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: