Со обврзници за денационализација од 6 милиони евра државата ќе ги обесштетува граѓаните

9 копии

Државата денеска преку Министерството за финансии ја емитуваше дваесет и првата емисија обврзници за денационализација во вкупен износ од 6 милиони евра. Со ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Русија размислува да им исплати на сопствениците на еврообврзницата со примена на механизмот што го користи за обработка на плаќањата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сиромашната централноамериканска земја Ел Салвадор е пред банкрот по падот на вредноста на биткоинот. Претседателот на оваа држава Наџиб Букеле, минатата ...
| | веќе видена | слични

Благодарение на претприемничкиот претседател, сиромашна централноамериканска земја неодамна се претвори во вид на заморче.Ова ни овозможи во реално време да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Руското Министерство за финансии најави дека во иднина надворешниот јавен долг ќе го враќа во рубли, бидејќи американското Министерство за финансии одби да ја ...
| | веќе видена | слични

– Со оваа емисија ќе се обесштетат сите лица со правосилни решенија за денационализација од 1 јануари 2021 година до 31 декември 2021 година, каде што е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ние не знаеме кој е премиер, а кој министер за надворешни работи, изјави новинарот Драган Павловиќ Латас за „Само вистина“ на Канал 5, посочувајќи дека откако ...
сите 1437 | | | веќе видена

-Министерката за труд и социјална политика Јована Трнечевска се појави на денешниот протест пред Министерството и ги покана на средба синдикалците, но повторно ...
сите 312 | | | веќе видена

Заврши расправата за предлог-измените на Законот за работни односи на Комисијата за европски прашања. Потпретседателката на комисијата Арта Биљали Зендели вели ...
сите 276 | | | веќе видена

54-годишен скопјанец е приведен поради агресивно однесување кон полициски службеници. Тој извадил и им се заканувал со пиштол.-Вчера во 06.35 часот на улица ...
сите 345 | | | веќе видена

На 27.06.2022 во 17.00 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“, патничко возило „рено меган“, сопственост на МВР, ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со обврзници за денационализација од 6 милиони евра државата ќе ги обесштетува граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: