Тетовската пајак-служба со уште едно возило ќе подига непрописно паркирани возила

Пајак службата при Општина Тетово од денеска користи уште едно возило со кое ќе се подигаат неправилно паркираните возила низ градот. Обезбедувањето на второ ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во текот на изминатата недела (26.05 – 01.06.2022 година) со специјалните возила пајак се отстранети вкупно 125 возила од јавните површини. Непрописно ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Екипи на ЈП „Градски паркинг “, по иницијатива на Град Скопје, а во соработка со екипи на ЈП „Улици и патишта“ деновиве го зголеми број на паркинг места за ...
| | веќе видена | слични

На Универзитетска клиника за детски болести обновени се паркиралиштата за лицата со попреченост, а обележани се и нови места за овие лица на Универзитетски ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Во периодот од 23.05. до 29.05.2022 година, со помош на специјалните возила „Пајак“ на ЈП ПОЦ отстранети се 78 непрописно паркирани возила, а со поставување на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

 Непрописно паркираните возила се отстранети по налог на сообраќајната полиција по основ на сторени прекршоци за паркирање на коловоз, велосипедска патека, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Неодамнешното запленување на доверливи владини документи на раскошниот имот во Мар-а-Лаго, поранешната „зимска Бела куќа“, јасно покажува колку безбедносна ...
сите 152 | | | веќе видена

Со потпишување Договор помеѓу Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони и германската компанија НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ и со поставување камен темелник во ...
сите 117 | | | веќе видена

Госпоѓо Петрески, министерот за финансии Фатмир Бесими најави даночна реформа среде економска криза, која се најавува дека ќе се продлабочи оваа зима. Што може ...
сите 146 | | | веќе видена

Украина е фокусирана кон руските војници кои пукаат во заземената нуклеарна централа на југот на земјата или ја користат како база од која се пука, изјави ...
сите 309 | | | веќе видена

Голманот на Манчестер јунајтед, Давид де Хеа вели дека е негова одговорноста за загубениот меч од Брентфорд. Англија Манчестер јунајтед синоќа доживеа ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тетовската пајак-служба со уште едно возило ќе подига непрописно паркирани возила

Од:
До кого (е-маил):
Порака: