Басурин: Можно е да има уште украински војници во „Азовстал“

Заменик-началникот на милицијата на Доњецката Народна Република, Едуард Басурин, изјави дека е можно некои припадници на украинските безбедносни сили се уште ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Стотици странски платеници во Украина беа уништени со руско прецизно оружје со долг дострел веднаш по пристигнувањето на местата каде што поминаа дополнителна ...
| | веќе видена | слични

Повеќето странски платеници во Украина се елиминирани, изјави потрпаролот на руското Министерство за одбрана, генерал-мајор Игор Конашенков. - Стотици ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Официјалниот претставник на руското Министерство за одбрана, генерал-мајор Игор Конашенков изјави дека повеќето платеници во Украина се елиминирани во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Москва: Елиминирани.Повеќето од платениците во Украина се елиминирани во борбената зона, изјави портпаролот на руското Министерство за одбрана.Генерал-мајор ...
| | веќе видена | слични

Смртна казна или затвор ги очекува Британците и Мароканецот откако руските војници ги заробија во украинскиот град Мариупол. Портпаролот на руското ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Официјалниот претставник на Министерството за одбрана на Русија, генерал-мајор Игор Конашенков, информира дека во последните 24 часа, руските системи за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Странските платеници кои учествуваа во војната во Донбас на украинска страна нема да бидат разменувани, изјави денеска Елена Шишкина, претседателката на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Руските нуклеарни сили одржуваат вежби во провинцијата Иваново, североисточно од Москва, објавија денеска медиуми, повикувајќи се на руското Министерство за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на Финансиската полиција, Арафат Муареми се очекува утре до Обвинителството да ја поднесе кривичната пријава против обвинителите Вилма Русковска, ...
сите 261 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 81 | | | веќе видена

Најдобриот стрелец во историјата на Манчестер јунајтед, Вејн Руни смета дека „ѓаволите“ треба да му ја исполнат желбата на Кристијано Роналдо и да му дозволат ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Басурин: Можно е да има уште украински војници во „Азовстал“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: