Ковачевски: Политиките на раст на платата ќе продолжат со засилена динамика


Политиките на раст на платата ќе продолжат. Владата и во услови на најголема светска криза продолжува со засилена динамика да работи на зголемувањето на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Цените на основните продукти растат секој ден, а со тоа македонските граѓани осиромашуваат се повеќе и повеќе. Додека сите сериозни држави носат мерки за да се ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ ја обвини власта и премиерот Димитар Ковачевски дека бегаат од носење на мерки кои треба да го заштитат стандардот на граѓаните и ќе го запрат ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски во емисијата „Само интервју“ на Телевизија Канал 5 истакна дека сите мерки кои Владата преводена од СДСМ ги презела ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата милува да каже дека инфлацијата е увезена. Најголем дел од инфлацијата е увезена, меѓутоа има и компоненти од инфлацијата и од овој раст на цени што ни ...
| | веќе видена | слични

Дел од мерките ќе бидат продолжени до крајот на годината, а дел ќе се редизејнираат, со цел во периодот што претстои да бидат насочени кон поддршка на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Македонија Димитар Ковачевски во „Само интервју“ на Канал 5 истакна дека со последната владина одлука еден дел од мерките ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата Ковачевски во „Само интервју“ на Канал 5 истакна дека мора да сме одговорни не само кон граѓаните туку и во однос на буџетот, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Панчо од ДНК, кој важи за голем фудбалски фан, отворено ја критикуваше Фудбалската федерација откако Македонија загуби од Грузија и Бугарија и заврши на ...
сите 129 | | | веќе видена

Кумот и екс бизнис партнер на премиерот Ковачевски, Горан Паунов е сомничен за лажно спроведен надзор за изградба на нови линии и одржување и реконструкција на ...
сите 151 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 106 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 101 | | | веќе видена

Јавното сообраќајно претпријатие ЈСП - Скопје им должи повеќе од 72 милиони денари на приватните превозници во главниот град. Денеска возачите организираа ...
сите 89 | | | веќе видена

Советот на Федерацијата, Горниот дом на рускиот парламент, денеска едногласно усвои четири федерални уставни закони за прифаќање на самопрогласените Народни ...
сите 464 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Политиките на раст на платата ќе продолжат со засилена динамика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: