КОВАЧЕВСКИ ПОЕНТИРА ПО ВТОРО „НАФРЛАЊЕ“ ОД КОЛЕВА: Растот на платите ќе продолжи со засилена динамика


Политиките на раст на платата ќе продолжат. Владата и во услови на најголема светска криза продолжува со засилена динамика да работи на зголемувањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски во емисијата „Само интервју“ на Телевизија Канал 5 истакна дека сите мерки кои Владата преводена од СДСМ ги презела ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата милува да каже дека инфлацијата е увезена. Најголем дел од инфлацијата е увезена, меѓутоа има и компоненти од инфлацијата и од овој раст на цени што ни ...
| | веќе видена | слични

Дел од мерките ќе бидат продолжени до крајот на годината, а дел ќе се редизејнираат, со цел во периодот што претстои да бидат насочени кон поддршка на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Македонија Димитар Ковачевски во „Само интервју“ на Канал 5 истакна дека со последната владина одлука еден дел од мерките ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата Ковачевски во „Само интервју“ на Канал 5 истакна дека мора да сме одговорни не само кон граѓаните туку и во однос на буџетот, ...
| | веќе видена | слични

Она што го направи оваа влада во изминатите четири месеци е повеќе од тоа што некои влади го направиле за 4 години. ВМРО-ДПМНЕ сигурно нема да се согласи, но ...
| | веќе видена | слични

Министерството за финансии и Министерството за економија работат на нов сет на анти-кризни мерки за амортизирање на ценовниот шок со кој се соочуваат граѓаните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако во петокот Народното собрание на Бугарија го одобри документот познат во јавноста како „француски предлог“ за деблокада на европскиот пат на Македонија, ...
сите 1266 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама, се чини не го напуштил револтот во однос на Самитот на ЕУ, бидејќи истите поплаки ги повторил и за време на посетата на Австрија. ...
сите 349 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОВАЧЕВСКИ ПОЕНТИРА ПО ВТОРО „НАФРЛАЊЕ“ ОД КОЛЕВА: Растот на платите ќе продолжи со засилена динамика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: