Бесими: Ребалансот е одговор на кризата, предвидува кратења, но и додавања


Ребалансот е одговор на кризата која не можеше да се предвиди во перидот кога се подготвуваше Буџетот за 2022 и во него, освен кратења, има и додавања, но и ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски во емисијата „Само интервју“ на Телевизија Канал 5 истакна дека сите мерки кои Владата преводена од СДСМ ги презела ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата милува да каже дека инфлацијата е увезена. Најголем дел од инфлацијата е увезена, меѓутоа има и компоненти од инфлацијата и од овој раст на цени што ни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дел од мерките ќе бидат продолжени до крајот на годината, а дел ќе се редизејнираат, со цел во периодот што претстои да бидат насочени кон поддршка на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Македонија Димитар Ковачевски во „Само интервју“ на Канал 5 истакна дека со последната владина одлука еден дел од мерките ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата Ковачевски во „Само интервју“ на Канал 5 истакна дека мора да сме одговорни не само кон граѓаните туку и во однос на буџетот, ...
| | веќе видена | слични

Она што го направи оваа влада во изминатите четири месеци е повеќе од тоа што некои влади го направиле за 4 години. ВМРО-ДПМНЕ сигурно нема да се согласи, но ...
| | веќе видена | слични

Министерството за финансии и Министерството за економија работат на нов сет на анти-кризни мерки за амортизирање на ценовниот шок со кој се соочуваат граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Големи се предизвиците, несомнено, меѓутоа кога ќе погледнам наназад, после 120 дена можам да кажам дека она што оваа Влада, во услови на вака голема економска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 470 | | | веќе видена

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ наместо зголемување на платите, граѓаните ќе добијат драстично зголемена цена на електричната енергија, се вели во партиското ...
сите 273 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва во „10 Минути“ порача дека македонскиот јазик им бил еден од најважните прашања. Според него, првичната ...
сите 290 | | | веќе видена

Вицепремиерката во оставка и лидер на Бугарската социјалистичка партија Корнелија Нинова во интервју за БНТ ги критикуваше постапките на претседателот Румен ...
сите 555 | | | веќе видена

Во период кога се решаваше евроинтегративниот процес на државата, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги преку кои се обидуваа да ги поткопаат државните ...
сите 315 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот парламент направил пробив со вчерашната одлука „да се откаже од ветото“ за отворање на пристапните ...
сите 305 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бесими: Ребалансот е одговор на кризата, предвидува кратења, но и додавања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: