Со меѓународното право против притисоците и уцените


Мудрото водење надворешна политика подразбира користење на сите можности што ги нуди меѓународното право за достоинствена заштита на националните интереси. Од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Не треба да има загриженост дека постои документ во кој се прифатени барања само на една страна , истакна премиерот Ковачевски за емисијата „Само интервју“ на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Копретседателот на партијата Демократска Бугарија, која е дел од бугарската владејачка коалиција, Атанас Атанасов, изјави дека за тоа дали ќе биде тргнато ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија се појавија информации дека Макрон е клучен играч, но не е така, се зависи од бугарските фактори каде ставот е јасен недвосмислен, и нема простор ...
| | веќе видена | слични

Ако наскоро не се отворат преговори со Европската унија (ЕУ), тоа нема да биде пораз за Македонија, туку за ЕУ , рече премиерот Димитар Ковачевски во „Само ...
| | веќе видена | слични

Официјален француски предлог се уште нема на маса. Ако му биде понуден во Париз, бугарскиот премиер Петков вели дека ќе го пречека со усогласена национална ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот премиер Кирил Петков изјави дека лично не го видел планот на Франција за посредување за почеток на преговорите на Северна Македонија со ЕУ. – Планот ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Ковачевски за емисијата „Само интервју“ на ТВ Канал 5 на прашањето колку сме блиску до изнаоѓање на заедничко прифатливо решение со Република ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Ковачевски за емисијата „Само интервју" на Канал 5 на прашањето колку сме блиску до изнаоѓање на заедничко прифатливо решение со Република Бугарија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американската влада намерно ја планирала посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван за да предизвика криза и да го зголеми ...
сите 355 | | | веќе видена

За градење на магистрални и регионални делници, минатата година јавното претпријатие „Државни патишта“ потрошило 8,53 милијарди денари, што е 139 милиони евра. ...
сите 14 | | | веќе видена

„Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 114 | | | веќе видена

Палестинската Црвена полумесечина соопшти дека во нападот се повредени најмалку 30 Палестинци.Во рација на израелската полиција во станбена населба во стариот ...
сите 219 | | | веќе видена

Според „Аксиос“ и „Си-Ен-Ен“, во јавноста протекоа фотографии на кои се гледа како поранешниот американски претседател Доналд Трамп повремено фрлал доверливи ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со меѓународното право против притисоците и уцените

Од:
До кого (е-маил):
Порака: