Оската Париз-Берлин нема да ја поднесе оската Варшава-Киев


Со оваа изјава бугарскиот претседател Румен Радев најверојатно ги замолкна и последните оптимисти дека е можно кревање на ветото за почетокот на преговорите со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Македонија повеќе од две децении ‘лета’ во место. Секои шест месеци Македонија влегува со надеж дека конечно ќе добие датум и ќе ги почне преговорите за влез ...
| | веќе видена | слични

„По падот на оптимизмот кај политичарите, поради бугарското вето и досега многубројните изневерени очекувања од Брисел, како да се мотивираат и да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
18 копии

За евентуалната ЕУ перспектива на Украина и Молдавија, меѓу другото, говореше грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис на дискусија во рамките на 27-от Конгрес на ...
| | веќе видена | слични

Тоа што може да нѐ згрее е дека нашата релевантност допрва доаѓа. Ние слободно можеме на Швеѓаните и на Финците да им ги споделиме најдобрите практики од 30 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 263 | | | веќе видена

Полициски службеници од дебарското Одделение за внатрешни работи приведоа жител од село Косоврасти поради физички напад врз неговата сопруга. - Во ОВР Дебар, ...
сите 472 | | | веќе видена

Во Општина Ѓорче Петров денеска на три локаци беше одбележана 21 година од загинувањето на бранителите кај Љуботенски Бачила. Бројни делегации, членови на ...
сите 143 | | | веќе видена

Украинскиот претседател го изјави ова откако низа експлозии погодија руска воздушна база таму, при што загина едно лице.Крим е меѓународно признат како дел од ...
сите 65 | | | веќе видена

Вложувањата во акции на „Комерцијална банка“ излегоа многу добра и исплатлива инвестиција. Особено за „Гранит“ кој благодарејќи на дивидендата од оваа акција е ...
сите 18 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 117 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оската Париз-Берлин нема да ја поднесе оската Варшава-Киев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: