Светска банка: Војната во Украина може да доведе до глобална рецесија

Шефот на Светската банка, предупреди дека руската инвазија на Украина може да доведе до глобална рецесија со оглед на зголемените цени на храната, енергијата и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Русија, Турција, Украина и ОН подготвија Мапа на патот што ќе обезбеди безбеден коридор за извоз на земјоделски производи од украинските пристаништа, јави ...
| | веќе видена | слични

Сал треба да разговара со Путин за „ослободувањето на резервите на жито и ѓубрива“, објави денеска канцеларијата на Сал. Сал патува во Русија бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Русија, Украина, Турција и Обединетите нации, подготвиле план со кој е се осигури функционирање безбеден коридор за извоз на земјоделски производи од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Украина работи на меѓународна операција предводена од ОН со морнарицата на партнерите кои обезбедуваат безбедна трговска рута без безбедносни ризици“, напиша ...
| | веќе видена | слични

Лидерите на Европската унија остро го осудија „уништувањето и незаконското присвојување“ на украинското земјоделско производство од страна на Русија и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По утринскиот протест со блокада на главната крстосница во скопската населба Автокоманда, а со тоа и на влезот на главниот град, Сојузот на синдикати на ...
сите 322 | | | веќе видена

Македонија мора да подготви патоказ и да покаже трајна политичка волја и трајно спроведување на обврските за човековите права. И овој патоказ, кој треба да го ...
сите 747 | | | веќе видена

Екс министерот за надворешни работи, Никола Димитров повикува на итна реафирмација на македонските позиции во однос на Бугарија и францускиот предлог. Вели ...
сите 405 | | | веќе видена

Конфедерацијата на слободни синдакти на Македонија (КСС) преку пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе амандман до пратениците во Собранието, со кој бара ...
сите 543 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 142 | | | веќе видена

Кумановец физички ја нападнал сопругата во семејниот дом, соопшти денеска секторот за внатрешни работи Куманово. Полициските службеници од СВР Куманово утрово ...
сите 318 | | | веќе видена

Шест уметнички слики украле провалници кои влегле во една книжарница во Скопје во непознато време, но во период кога биила затворена, од саботата попладнето па ...
сите 233 | | | веќе видена

На едвај три - четири дена до завршувањето на француското претседателство со Европската Унија, неизвесна е судбината на „францускиот предлог“ со кој требаше да ...
сите 203 | | | веќе видена

Трагичната несреќа на обиколницата „Мајка Тереза“ која што се случи синоќа беше фатална за 40 годишна скопјанка од Трубарево. Несреќната жена била сопатник на ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Светска банка: Војната во Украина може да доведе до глобална рецесија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: