ВМРО-ДПМНЕ: Македонија е на економското дно во регионот, после ребалансот кризата уште ќе се влошува


Владата на СДСМ и ДУИ е виновна поради економската катастрофа која ни се случува. Македонија има најмал раст на БДП во регионот, Македонија има најмалку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По усвојувањето на ребалансот, во најкраток рок ќе почне имплементацијата на новите антикризни мерки кои ќе бидат таргетирани, најавуваат од Министерството за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „Обнова за Македонија“ денеска поднесе барање до претседателот на Собранието Талат Џафери за закажување итна ...
| | веќе видена | слични

 Во Само Интервју на Канал 5 најави дека министерствата за економија и финансии го кројат планот за предвидените 72 милиони евра преку ребалансот на Буџетот да ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ бара итна седница за предлог законот за намалување на данокот за додадена вредност како и предлог законот за намалување на акцизите за горива, ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ бара од претседателот на Собранието Талат Џафери да закаже итна седница на која ќе ги стави на дневен ред нивните предлог ...
| | веќе видена | слични

Од вчера граѓаните се соочуваат со енормен ценовен шок. Владата не Ги Продолжи мерките и сега цените на основните производи на граѓаните се поскапи за најмалку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Една минимална плата не е доволна ниту за основно преживување. Една просечна плата не е доволна ниту за просечно живеење. Инфлацијата е последица на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По утринскиот протест со блокада на главната крстосница во скопската населба Автокоманда, а со тоа и на влезот на главниот град, Сојузот на синдикати на ...
сите 321 | | | веќе видена

Македонија мора да подготви патоказ и да покаже трајна политичка волја и трајно спроведување на обврските за човековите права. И овој патоказ, кој треба да го ...
сите 747 | | | веќе видена

Екс министерот за надворешни работи, Никола Димитров повикува на итна реафирмација на македонските позиции во однос на Бугарија и францускиот предлог. Вели ...
сите 405 | | | веќе видена

Конфедерацијата на слободни синдакти на Македонија (КСС) преку пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе амандман до пратениците во Собранието, со кој бара ...
сите 543 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 142 | | | веќе видена

Кумановец физички ја нападнал сопругата во семејниот дом, соопшти денеска секторот за внатрешни работи Куманово. Полициските службеници од СВР Куманово утрово ...
сите 318 | | | веќе видена

Шест уметнички слики украле провалници кои влегле во една книжарница во Скопје во непознато време, но во период кога биила затворена, од саботата попладнето па ...
сите 233 | | | веќе видена

На едвај три - четири дена до завршувањето на француското претседателство со Европската Унија, неизвесна е судбината на „францускиот предлог“ со кој требаше да ...
сите 203 | | | веќе видена

Трагичната несреќа на обиколницата „Мајка Тереза“ која што се случи синоќа беше фатална за 40 годишна скопјанка од Трубарево. Несреќната жена била сопатник на ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија е на економското дно во регионот, после ребалансот кризата уште ќе се влошува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: