СИТЕ ПЕТ ЧЛЕНОВИ на Управниот одбор на Алкалоид купија акции годинава

Време зa читање: < 1 минутa И петтиот член на Управниот Одбор на Алкалоид купи акции. Станува збор за Ѓорѓи Јованов, директор на Акционерство и имотни прашања ...
| | веќе видена | слични

Цената на новите становите експлодира, и не е тоа заради војната во Украина и скапото железо, цените експлодираа уште пред година-две па сега просечен стан во ...
| | веќе видена | слични

Во услови на криза, прво од пандемијата, а потоа и од руско-украинската војна, најбрзо страдаат проекциите за капиталните инвестиции, а тоа значи помал ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Членот на Управниот одбор и директор на Финансии на Алкалоид АД Скопје, Виктор Стојчевски, кој во третиот месец од 2022 година се ...
| | веќе видена | слични

Сезоната на Собранија на акционери е во самиот финиш и акционерските друштва ги објавија своите планови за распределба на добивките. Една од компаниите е и ...
| | веќе видена | слични

„Раде Кончар – Апаратна техника“ на претстојното акционерско собрание освен дивиденда од бруто 140 денари по акција за работењето во 2021 година на своите ...
| | веќе видена | слични

Имателите на приоритетни акции на Стопанска Банка Скопје реагираат на понудата на менаџерите за зголемување за пет пати на дивидендата на овој дел од акциите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонија мора да подготви патоказ и да покаже трајна политичка волја и трајно спроведување на обврските за човековите права. И овој патоказ, кој треба да го ...
сите 887 | | | веќе видена

Екс министерот за надворешни работи, Никола Димитров повикува на итна реафирмација на македонските позиции во однос на Бугарија и францускиот предлог. Вели ...
сите 405 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 123 | | | веќе видена

На 18 и 19.06.2022 полициски службеници од Полициската станица за Граничен премин Табановце и Полициската станица за граничен премин Долно Блаце извршиле ...
сите 318 | | | веќе видена

Шест уметнички слики украле провалници кои влегле во една книжарница во Скопје во непознато време, но во период кога биила затворена, од саботата попладнето па ...
сите 233 | | | веќе видена

На едвај три - четири дена до завршувањето на француското претседателство со Европската Унија, неизвесна е судбината на „францускиот предлог“ со кој требаше да ...
сите 203 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата Бујар Османи денеска оствари телефонски разговор со Кабинетот на францускиот претседател Емануел Макрон, од каде доби уверување дека при ...
сите 291 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СИТЕ ПЕТ ЧЛЕНОВИ на Управниот одбор на Алкалоид купија акции годинава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: