Нови тарифи за струја: Сите што ќе потрошат повеќе, ќе платат повеќе

АД ЕСМ за првите 5 месеци од годинава има исполнување од 98 отсто на планот за производство за овој период од 2022 година, реагира компанијата на изјавеното во ...
| | веќе видена | слични

ЕВН Хоме го објави тендерот за набавка на струја за потребите на домаќинствата за периодот од 1 јули до крајот на годината. На овој тендер по правило се ...
| | веќе видена | слични

Струјата сигурно ќе поскапи, но дали тоа ќе биде за 10 или за повеќе проценти ќе зависи од тоа колку владата е подготвена да ги финансира загубите во ...
| | веќе видена | слични

АД МЕПСО како оператор на националниот електропреносен систем чија дејност е непрекинат и доверлив пренос на електрична енергија до сите потрошувачи, врз ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поскапувањето на струјата според енергетичарите е неминовно, иако точни проекции колку ќе се зголеми цената не сакаат да даваат, велат дека истото нема да биде ...
| | веќе видена | слични

МЕПСО реагира на вчерашните информации во медиумите според кои бара покачување на струјата за 68%. Во демантот испратен до медиумите допрецизира дека се работи ...
| | веќе видена | слични

АД МЕПСО испрати демант во врска со вест објавена на нашиот сајт. Демантот во продолжение ви го пренесуваме интегрално: „АД МЕПСО како оператор на националниот ...
| | веќе видена | слични

АД МЕПСО од Регулаторната комисија за енергетика бара покачувањето на тарифата за пренос на електрична енергија од 68 отсто. Операторот кој набавува струја за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политичката партија Левица бара власта итно да ги прекине преговорите со Софија и да се протера бугарскиот амбасадор. Левица побара итен прекин на преговорите ...
сите 205 | | | веќе видена

Екс министерот за надворешни работи, Никола Димитров повикува на итна реафирмација на македонските позиции во однос на Бугарија и францускиот предлог. Вели ...
сите 1309 | | | веќе видена

Тој за БНТ изјави дека се уште нема реакција во САД на одлуката што ја донесе бугарскиот Парламент минатата недела, во врска со укинувањето на ветото за ...
сите 1309 | | | веќе видена

„Преку лажни вести, дезинформации и деструкции Христијан Мицкоски се обиде да ги ослаби државните позиции во односите со Бугарија. Мицкоски лично присуствуваше ...
сите 293 | | | веќе видена

Кумановец физички ја нападнал сопругата во семејниот дом, соопшти денеска секторот за внатрешни работи Куманово. Полициските службеници од СВР Куманово утрово ...
сите 321 | | | веќе видена

Шест уметнички слики украле провалници кои влегле во една книжарница во Скопје во непознато време, но во период кога биила затворена, од саботата попладнето па ...
сите 169 | | | веќе видена

Според поранешниот премиер на Грција, Алексис Ципрас, бугарското вето за Македонија директоно и индиректно за Албанија за почеток на преговорите со ЕУ е замена ...
сите 363 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови тарифи за струја: Сите што ќе потрошат повеќе, ќе платат повеќе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: