Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот


Владата предводена од СДСМ презема навремени и ефикасни мерки за справување со полседиците од светската економска и енергетска криза, порача секретарот за ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „Обнова за Македонија“ денеска поднесе барање до претседателот на Собранието Талат Џафери за закажување итна ...
| | веќе видена | слични

 Во Само Интервју на Канал 5 најави дека министерствата за економија и финансии го кројат планот за предвидените 72 милиони евра преку ребалансот на Буџетот да ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ бара итна седница за предлог законот за намалување на данокот за додадена вредност како и предлог законот за намалување на акцизите за горива, ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ бара од претседателот на Собранието Талат Џафери да закаже итна седница на која ќе ги стави на дневен ред нивните предлог ...
| | веќе видена | слични

Од вчера граѓаните се соочуваат со енормен ценовен шок. Владата не Ги Продолжи мерките и сега цените на основните производи на граѓаните се поскапи за најмалку ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Една минимална плата не е доволна ниту за основно преживување. Една просечна плата не е доволна ниту за просечно живеење. Инфлацијата е последица на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Eдна минимална плата не е доволна ниту за основно преживување, рече на денешната прес-конференција, Ивица Томовски, член на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ. ...
| | веќе видена | слични

На чиј дневен ред ќе бидат поднесените закони од нивна страна – Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за додадена вредност и Предлог-законот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на Финансиската полиција, Арафат Муареми се очекува утре до Обвинителството да ја поднесе кривичната пријава против обвинителите Вилма Русковска, ...
сите 261 | | | веќе видена

Најдобриот стрелец во историјата на Манчестер јунајтед, Вејн Руни смета дека „ѓаволите“ треба да му ја исполнат желбата на Кристијано Роналдо и да му дозволат ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: