Сојузот на земјоделските здруженија: Итни законски измени за исплата на субвенции


Собраниската комисија итно да ги донесе законските измени, што е техничка досегашна практика, за да може да се исплатат субвенциите за тутунот, бараат од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство соопшти дека почнала исплатата на тутунарите по донесување на измените на Законот за земјоделство и ...
| | веќе видена | слични

Фармерите се клучен фактор за производството на млеко, а ние сите заедно што сме во овој процес на производство на храна, имаме иста цел, поголемо производство ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Со усвоените измени на Законот за земјоделство и рурален развој, дополнително ја зајакнуваме поддршката кон земјоделците. Сега, отстранети се сите пречки, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Власта да прифати покачување на платите во јавниот сектор, пари има, нека престанат со крадење, велат од ВМРО-ДПМНЕ.Велат СДСМ и ДУИ да поддржат зголемување на ...
сите 466 | | | веќе видена

Јазикот, историските прашања надвор од рамката и одредувањето кога да се направат уставните измени се клучните македонски црвени линии, кои ќе одредат дали е ...
сите 633 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 205 | | | веќе видена

Бугарското Национално собрание по неколку часовна расправа го изгласа предлогот за прифаќање на францускиот предлог со дополнетите услови, со 170 гласа за, 37 ...
сите 665 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 199 | | | веќе видена

Претседателот на Хрватска и врховен командант на вооружените, Зоран Милановиќ, одржа прес-конференција на која повторно зборуваше за статусот на кандидат за ...
сите 193 | | | веќе видена

Антонијо Милошоски, пратеник и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата 24 Отворено на телевизија 24, вели дека ...
сите 230 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сојузот на земјоделските здруженија: Итни законски измени за исплата на субвенции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: