Путин нареди зголемување на пензиите и минималната плата


2 копии

Амбасадорите на земјите-членки го договорија текстот на шестиот пакет санкции против Руската Федерација. Тој треба да стапи во сила утре, откако ќе биде ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Унгарија повторно ги блокира новите санкции на ЕУ кон Русија. Овојпат, Будимпешта бара од листата да се отстрани поглаварот на Руската православна црква, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Амбасадорите на ЕУ денеска повторно ќе се сретнат, откако не успеаја конечно да дадат зелено светло за шестиот пакет санкции договорен од лидерите на ЕУ-27 на ...
| | веќе видена | слични

Унгарија повторно бара промена на новиот пакет санкции на ЕУ кон Русија. Овојпат, Будимпешта бара од листата да се отстрани поглаварот на Руската православна ...
| | веќе видена | слични

Унгарија бара од списокот на санкционирани лица да биде отстранет поглаварот на Руската православна црква, патријархот Кирил, еден од главните поддржувачи на ...
| | веќе видена | слични

Унгарија синоќа го блокира шестиот пакет санкции на ЕУ против Русија – поради патријархот Кирил, јавува Ројтерс. И покрај вербалниот договор во понеделникот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 187 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 145 | | | веќе видена

Кога пред 21 година беше потпишан Охридскиот рамковен договор, малкумина можеа да ги претпостават промените кои ќе се случат во македонското општество. Но ...
сите 119 | | | веќе видена

Даночниот експерт Славко Лазовски не ги споделува критичките забелешки на дел од јавноста во однос на најавените даночни реформи. Стравувањата што ги следат ...
сите 138 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин нареди зголемување на пензиите и минималната плата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: