Бислимоски: Државата нема да дозволи големо поскапување на струјата

Државата нема да дозволи големо зголемување на цената на струјата. Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимоски , информира дека ...
| | веќе видена | слични

ЕВН Хоме го објави тендерот за набавка на струја за потребите на домаќинствата за периодот од 1 јули до крајот на годината. На овој тендер по правило се ...
| | веќе видена | слични

Струјата сигурно ќе поскапи, но дали тоа ќе биде за 10 или за повеќе проценти ќе зависи од тоа колку владата е подготвена да ги финансира загубите во ...
| | веќе видена | слични

АД МЕПСО како оператор на националниот електропреносен систем чија дејност е непрекинат и доверлив пренос на електрична енергија до сите потрошувачи, врз ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поскапувањето на струјата според енергетичарите е неминовно, иако точни проекции колку ќе се зголеми цената не сакаат да даваат, велат дека истото нема да биде ...
| | веќе видена | слични

МЕПСО реагира на вчерашните информации во медиумите според кои бара покачување на струјата за 68%. Во демантот испратен до медиумите допрецизира дека се работи ...
| | веќе видена | слични

АД МЕПСО испрати демант во врска со вест објавена на нашиот сајт. Демантот во продолжение ви го пренесуваме интегрално: „АД МЕПСО како оператор на националниот ...
| | веќе видена | слични

АД МЕПСО од Регулаторната комисија за енергетика бара покачувањето на тарифата за пренос на електрична енергија од 68 отсто. Операторот кој набавува струја за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на дипломатијата Бујар Османи денеска оствари телефонски разговор со Кабинетот на францускиот претседател Емануел Макрон, од каде доби уверување дека при ...
сите 269 | | | веќе видена

ДУИ си го брани криминалот со физички напади врз пратениците, Ковачевски да го осуди дивеењето на Арбр Адеми. Адеми да не се крие зад имунитетот и да си ...
сите 196 | | | веќе видена

Ковачевски да каже што тајно преговара тим од владата во Софија, дали основата е предлогот кој ги уништи Македонските позиции?!Што бара владиниот тим во Софија ...
сите 272 | | | веќе видена

„Преку лажни вести, дезинформации и деструкции Христијан Мицкоски се обиде да ги ослаби државните позиции во односите со Бугарија. Мицкоски лично присуствуваше ...
сите 269 | | | веќе видена

Кумановец физички ја нападнал сопругата во семејниот дом, соопшти денеска секторот за внатрешни работи Куманово. Полициските службеници од СВР Куманово утрово ...
сите 330 | | | веќе видена

Конфедерацијата на слободни синдакти на Македонија (КСС) преку пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе амандман до пратениците во Собранието, со кој бара ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бислимоски: Државата нема да дозволи големо поскапување на струјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: