Бислимовски уверува дека државата ќе спречи струјата да поскапи за 30 или повеќе проценти

Државата ќе спречи големо поскапување на струјата. Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимовски информира дека државата нема да ...
| | веќе видена | слични

ЕВН Хоме го објави тендерот за набавка на струја за потребите на домаќинствата за периодот од 1 јули до крајот на годината. На овој тендер по правило се ...
| | веќе видена | слични

Струјата сигурно ќе поскапи, но дали тоа ќе биде за 10 или за повеќе проценти ќе зависи од тоа колку владата е подготвена да ги финансира загубите во ...
| | веќе видена | слични

АД МЕПСО како оператор на националниот електропреносен систем чија дејност е непрекинат и доверлив пренос на електрична енергија до сите потрошувачи, врз ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поскапувањето на струјата според енергетичарите е неминовно, иако точни проекции колку ќе се зголеми цената не сакаат да даваат, велат дека истото нема да биде ...
| | веќе видена | слични

МЕПСО реагира на вчерашните информации во медиумите според кои бара покачување на струјата за 68%. Во демантот испратен до медиумите допрецизира дека се работи ...
| | веќе видена | слични

АД МЕПСО испрати демант во врска со вест објавена на нашиот сајт. Демантот во продолжение ви го пренесуваме интегрално: „АД МЕПСО како оператор на националниот ...
| | веќе видена | слични

АД МЕПСО од Регулаторната комисија за енергетика бара покачувањето на тарифата за пренос на електрична енергија од 68 отсто. Операторот кој набавува струја за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на Финансиската полиција, Арафат Муареми се очекува утре до Обвинителството да ја поднесе кривичната пријава против обвинителите Вилма Русковска, ...
сите 261 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 84 | | | веќе видена

Најдобриот стрелец во историјата на Манчестер јунајтед, Вејн Руни смета дека „ѓаволите“ треба да му ја исполнат желбата на Кристијано Роналдо и да му дозволат ...
сите 185 | | | веќе видена

За да се наполнат европските складишта за гас – потребни се 50 милијарди евра, 10 пати повеќе отколку што се мислеше.И додека најсилните енергетски компании се ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бислимовски уверува дека државата ќе спречи струјата да поскапи за 30 или повеќе проценти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: