Османи: Нема напредок кон решение со Софија, но продолжуваме да разговараме


Нема напредок кон решение со Софија, но продолжуваме да разговараме, вели шефот на дипломатијата Османи. Потсети и дека по јуни се истрошува капацитетот за ...
| | веќе видена | слични

Вградување на бугарските услови во преговарачката рамка за РСМ, откажување од сегашната позиција и замена со временски и просторно одложени очекувања или ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Политичарите од власта треба да учат генерално како се води надворешната политика, дека имате определени интереси кои треба да ги следите во надворешните ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот претседател Румен Радев побара да се праша бугарскиот народ за симнување на ветото за почеток на пристапните преговори на ЕУ со Македонија, во ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Властите во Скопје не отстапуваат од дијалогот со Софија и се надеваат дека помошта од меѓународните партнери и пред се проактивниот пристап на Франција би ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот претседател Румен Радев изјави дека нема услови за негова посета на Франција, каде што треба да се сретнат со францускиот претседател Емануел Макрон ...
| | веќе видена | слични

Уште невиден, предлогот на Макрон доби црвен картон од претседателот Радев. Средбата во Париз ја откажа бидејќи Скопје се уште не ги исполнило условите, не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кинеската Народноослободителна армија денеска соопшти дека почнува нови вежби на море и во воздух во близина на Тајван. Најавата уследи еден ден по ...
сите 676 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
сите 110 | | | веќе видена

Израелскиот систем за противвоздушна одбрана познат како „Железната купола“ ги пресретнал речиси сите од околу 1.100-те ракети што биле упатени кон населените ...
сите 198 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: Нема напредок кон решение со Софија, но продолжуваме да разговараме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: