Османи: Продолжуваме конструктивно во изнаоѓање взаемно прифатливо решение


Продолжуваме конструктивно во изнаоѓање взаемно прифатливо решение со Бугарија. Двајцата премиери не охрабрија да продолжиме со разговорите и врз основа на тој ...
| | веќе видена | слични

Австрискиот канцелар Карл Нехамер ја поддржува идејата на претседателот на Франција, Емануел Макрон, за нова политичка унија на ЕУ со можни идни членки како ...
| | веќе видена | слични

Над 150 учесници, претставници на граѓанските организации, институции и претставници на заштитените подрачја, учесници на Меѓународната конференција Паркови ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со оваа изјава бугарскиот претседател Румен Радев најверојатно ги замолкна и последните оптимисти дека е можно кревање на ветото за почетокот на преговорите со ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Поддршката на граѓаните на Западен Балкан за членство во Европската унија за прв пат по осум години бележи пад од два проценти, додека регионалната соработка ...
| | веќе видена | слични

Претседавачот на Советот на министри на БиХ, Зоран Тегелтија ќе учествува на самитот на регионалната иницијатива „Отворен Балкан“ во Охрид. Самитот ќе се одржи ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
18 копии

За евентуалната ЕУ перспектива на Украина и Молдавија, меѓу другото, говореше грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис на дискусија во рамките на 27-от Конгрес на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменикот копретседавач на бугарскиот тим историчари Наум Кајчев по објавата на видеото за одбаната на историската чест, го појасни неговото мислење тврдејки ...
сите 318 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 175 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 226 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 242 | | | веќе видена

Хади Матар – напаѓачот на познатиот писател Салман Ружди рече дека го почитува ајатолахот Хомеини, но не сакаше да каже дали нападот бил инспириран од фатвата ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: Продолжуваме конструктивно во изнаоѓање взаемно прифатливо решение

Од:
До кого (е-маил):
Порака: