Османи: Нема нешто ново и различно од тоа што досега сме го разговарале со Бугарија


Македонија ќе продолжи по конструктивен пат до изнаоѓање на взаемно прифатливо решение со Бугарија, но во моментов нема ништо ново ниту различно од тоа што ...
| | веќе видена | слични

Австрискиот канцелар Карл Нехамер ја поддржува идејата на претседателот на Франција, Емануел Макрон, за нова политичка унија на ЕУ со можни идни членки како ...
| | веќе видена | слични

Над 150 учесници, претставници на граѓанските организации, институции и претставници на заштитените подрачја, учесници на Меѓународната конференција Паркови ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со оваа изјава бугарскиот претседател Румен Радев најверојатно ги замолкна и последните оптимисти дека е можно кревање на ветото за почетокот на преговорите со ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Поддршката на граѓаните на Западен Балкан за членство во Европската унија за прв пат по осум години бележи пад од два проценти, додека регионалната соработка ...
| | веќе видена | слични

Претседавачот на Советот на министри на БиХ, Зоран Тегелтија ќе учествува на самитот на регионалната иницијатива „Отворен Балкан“ во Охрид. Самитот ќе се одржи ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
18 копии

За евентуалната ЕУ перспектива на Украина и Молдавија, меѓу другото, говореше грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис на дискусија во рамките на 27-от Конгрес на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 252 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 175 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 226 | | | веќе видена

Некако со ковидот немам среќа, пред две години и сега сум заразен со вирусот и тоа ме попречува во мојот ангажман. Но, сигурен сум и верувам дека бројот на ...
сите 189 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 243 | | | веќе видена

Писателот Салман Ружди е буден и комуницира со истражителите, но ќе треба да остане хоспитализиран поради сериозни повреди по нападот со нож во петокот во ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: Нема нешто ново и различно од тоа што досега сме го разговарале со Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: