Зеленски: Само директни разговори со Путин за крај на војната во Украина


Украинскиот претседател Володимир Зеленски во средата изјави дека ќе биде отворен за преговори со Русија, но само за директни разговори со рускиот претседател ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска изјави оти украинските власти го увериле дека нема да ги користат системите за оружје со голем дострел ...
| | веќе видена | слични

Обединетото Кралство ќе испрати повеќецевни ракетни системи во Украина за да ѝ помогне да се одбрани од Русија, изјави британскиот министер за одбрана Бен ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

„Набрзина тргнавме да ѝ испратиме на Украина значителни количини оружје и муниција за да може да се бори на бојното поле и да биде во најсилна можна позиција ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џо Бајден објави нов пакет воена помош кој изнесува неверојатни 700 милиони евра за Украина. „САД ќе ги поддржи украинските партнери ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје предложи притвор против 42-годишно лице кое се сомничи за семејно насилство и нанесување телесна повреда. Полицијата го ...
сите 431 | | | веќе видена

Американската влада намерно ја планирала посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван за да предизвика криза и да го зголеми ...
сите 614 | | | веќе видена

Скопјанец утрово загина откако во 06.35 часот на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај „Тајмишка раскрсница“ се судрил со камион, додека неговата сопатничка ...
сите 436 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 90 | | | веќе видена

Поранешниот фудбалер на Манчестер јунајтед, Рој Кин очекува Ерлинг Халанд да постигне 30-40 погодоци оваа сезона, и на дефанзивците кои треба да го чуваат ...
сите 214 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ има двојно поголем рејтинг од СДСМ, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.-Анкетите јасно покажуваат дека СДСМ ќе доживее ...
сите 66 | | | веќе видена

Цената на енергијата расте, властите велат дека будно ја следат ситуацијата, а граѓаните стравуваат - дали се згреат зимава во домовите што пропуштаат половина ...
сите 121 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зеленски: Само директни разговори со Путин за крај на војната во Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: