Зеленски: Ситуацијата во Донбас исклучително тешка


По пристанишниот град Мариупол, Северодонецк е уште еден голем индустриски центар во источна Украина.Таму за прв пат пред дваесет години се манифестира ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Украинскиот новинар Владислав Угољни од Доњецк тврди дека Украина и нејзиното раководство се во целосен хаос. Според новинарот, украинското општество се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Неуспесите за украинската војска на исток се во спротивност со текот на војната во неделите по руската инвазија на 24 февруари, кога силите на Киев ги задржаа ...
| | веќе видена | слични

Во свој авторски текст, турскиот претседател анализира зошто неговата земја го блокира влезот на Шведска и на Финска во Северноатлантската алијанса Реџеп Таип ...
| | веќе видена | слични

Михаило Федоров е роден во 1991 година, годината кога Украина стана независна по распадот на Советскиот Сојуз. Како што растела економијата на неговата земја ...
| | веќе видена | слични

Што ако Кина го нападне Тајван? На своето прво патување во Азија како претседател на Соединетите Држави минатата недела, Џо Бајден го предупреди досега ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американската влада намерно ја планирала посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван за да предизвика криза и да го зголеми ...
сите 410 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 101 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ има двојно поголем рејтинг од СДСМ, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.-Анкетите јасно покажуваат дека СДСМ ќе доживее ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зеленски: Ситуацијата во Донбас исклучително тешка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: