ЕУ: Северна Македонија постепено да го намалува примарниот дефицит до ниво од пред кризата


Советот на ЕУ денеска ги објави своите препораки од вчерашниот заедничкиот дијалог за економија и финансии помеѓу Унијата и државите од Западен Балкан и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во насока на едновремено насочување на мерките кон ранливите категории на граѓани, но и постепена фискална консолидација, новите антикризни мерки ќе бидат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По усвојувањето на ребалансот, во најкраток рок ќе почне имплементацијата на новите антикризни мерки кои ќе бидат таргетирани, најавуваат од Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Министерството за финансии на Република Македонија преку соопштение порача дека со новиот модел антикризни мерки остануваме на патот на заштита на граѓаните и ...
| | веќе видена | слични

Освен цените на храната, вивнаа и оние на горивата кои од ноќеска на полноќ се продаваат по околу 100 денари за литар, со што го достигнаа плафонот. Граѓаните ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Време зa читање: 3 минути Во тек е амбициозна инвестициона агенда во инфраструктурни проекти во земјава. Инвестициите во патната инфраструктура од Коридор 8 и ...
| | веќе видена | слични

Предизвикот на кус рок е да се направи баланс помеѓу фискалната поддршка на граѓаните и фирмите и одржување на стабилно ниво на јавен долг. На долг рок ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Срам за демократијата, очигледно дека некој и охрабрува вака да се однесуваат, ова е чин на дивјаштво што можеше да се види вчера во комисијата за европски ...
сите 571 | | | веќе видена

-Министерката за труд и социјална политика Јована Трнечевска се појави на денешниот протест пред Министерството и ги покана на средба синдикалците, но повторно ...
сите 310 | | | веќе видена

„Расте нервозата во Белата плата, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ во собранието по налог на Мицкоски, се обидуваат да создадат тензии и инциденти, за да го одбранат ...
сите 312 | | | веќе видена

54-годишен скопјанец е приведен поради агресивно однесување кон полициски службеници. Тој извадил и им се заканувал со пиштол.-Вчера во 06.35 часот на улица ...
сите 340 | | | веќе видена

На 27.06.2022 во 17.00 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“, патничко возило „рено меган“, сопственост на МВР, ...
сите 158 | | | веќе видена

За скандалот и кривичното дело сторено од страна на државниот секретар во Министерството за култура Валмир Азири писмено ќе ги известам мисијата на ОБСЕ, ...
сите 77 | | | веќе видена

Вчера, на 27.6.2022 г., електронската верзија на бугарски весник „Труд“ објави анализа на доц. д-р Спас Ташев од Институтот за истражување на населението и ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ: Северна Македонија постепено да го намалува примарниот дефицит до ниво од пред кризата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: