Русија ја засили офанзивата врз источна Украина


Руската операција во северниот дел на Доњецк во источна Украина напредува, руската армија ги консолидира своите позиции, додека украинските сили напредуваа на ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот новинар Владислав Угољни од Доњецк тврди дека Украина и нејзиното раководство се во целосен хаос. Според новинарот, украинското општество се ...
| | веќе видена | слични

Деведесет и осми ден од руската воена инвазија на Украина. Руската операција во северниот дел на Доњецк во источна Украина напредува, руската армија ги ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Руската операција во северниот дел на Донецк во источна Украина напредува, руската армија ги консолидира позициите, додека украинските сили постигнале напредок ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42–годишно лице, за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 434 | | | веќе видена

Американската влада намерно ја планирала посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван за да предизвика криза и да го зголеми ...
сите 617 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 100 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ има двојно поголем рејтинг од СДСМ, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.-Анкетите јасно покажуваат дека СДСМ ќе доживее ...
сите 65 | | | веќе видена

Цената на енергијата расте, властите велат дека будно ја следат ситуацијата, а граѓаните стравуваат - дали се згреат зимава во домовите што пропуштаат половина ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русија ја засили офанзивата врз источна Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: