Маркоска: Ребалансот обезбедува заштеда од 200 милиони евра и повиоски плати, пратениците да го поддржат


Пратеничката од редовите на СДСМ, Даниела Маркоска, ги повика нејзините колеги во Собранието да го поддржат ребалансот на Буџетот за оваа година со кој, како ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Владата предводена од СДСМ во услови на најголемата криза презеде навремени и ефикасни мерки за заштита на животниот стандард на граѓаните од ценовните шокови ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии

По бранот поскапувања на храната и енергенсите откако престанаа да важат антикризните мерки, Владата најавува нови мерки кои ќе бидат потаргетирани и насочени ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата предводена од СДСМ покажа капацитет во справување со последиците со најголемата светска економска криза и тоа ќе продолжи да го прави, порача вечерва ...
| | веќе видена | слични

 Опозицијата, пак, најавува предлог законски решенија со кои до крајот на годината прехранбените производи би биле ослободени од ДДВ, а акцизата на горивата би ...
| | веќе видена | слични

Најновиот бран поскапување на производите во малопродажба, особено кај основните прехрамбени продукти дополнително ја зголеми загриженоста кај граѓаните. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Глобалната криза ни доаѓа после ковид-кризата и во моментот кога Буџетот, граѓаните и компаниите се исцрпени. Се чувствува дека е потешко во споредба со пред ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Заменикот копретседавач на бугарскиот тим историчари Наум Кајчев по објавата на видеото за одбаната на историската чест, го појасни неговото мислење тврдејки ...
сите 318 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 175 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 226 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 242 | | | веќе видена

Хади Матар – напаѓачот на познатиот писател Салман Ружди рече дека го почитува ајатолахот Хомеини, но не сакаше да каже дали нападот бил инспириран од фатвата ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маркоска: Ребалансот обезбедува заштеда од 200 милиони евра и повиоски плати, пратениците да го поддржат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: