Маркоска: Сите пратеници да го поддржат Ребалансот кој обезбедува заштеда од 200 милиони евра и повисoки плати


Пратеничката на СДСМ, Даниела Маркоска на денешната прес-конференција ги повика сите пратеници да го поддржат Ребалансот на буџетот. „ Владата предводена од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Владата предводена од СДСМ во услови на најголемата криза презеде навремени и ефикасни мерки за заштита на животниот стандард на граѓаните од ценовните шокови ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии

По бранот поскапувања на храната и енергенсите откако престанаа да важат антикризните мерки, Владата најавува нови мерки кои ќе бидат потаргетирани и насочени ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата предводена од СДСМ покажа капацитет во справување со последиците со најголемата светска економска криза и тоа ќе продолжи да го прави, порача вечерва ...
| | веќе видена | слични

 Опозицијата, пак, најавува предлог законски решенија со кои до крајот на годината прехранбените производи би биле ослободени од ДДВ, а акцизата на горивата би ...
| | веќе видена | слични

Најновиот бран поскапување на производите во малопродажба, особено кај основните прехрамбени продукти дополнително ја зголеми загриженоста кај граѓаните. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Глобалната криза ни доаѓа после ковид-кризата и во моментот кога Буџетот, граѓаните и компаниите се исцрпени. Се чувствува дека е потешко во споредба со пред ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 257 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 167 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 150 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 266 | | | веќе видена

Во интервју за американски Њујорк пост, објавено денеска, напаѓачот Хади Матар изјави дека „прочитал неколку страници“ од романот на Ружди „Сатански стихови“ и ...
сите 150 | | | веќе видена

Охридскиот пливачки маратон годинава нема да се одржи соопштено е по денешната средба на претседателот на државата Стево Пендаровски со претседателот на ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маркоска: Сите пратеници да го поддржат Ребалансот кој обезбедува заштеда од 200 милиони евра и повисoки плати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: