Бектеши: 17 потрошувачи направиле сериозни злоупотреби на законот и плаќале пониска цена на електрична енергија


Министерот за економија Крешник Бектеши синоќа во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека 17 потрошувачи направиле сериозни злоупотреби на законот и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од една доходовна компанија како што беше ЕСМ, сега е сведена на компанија којашто произведува загуби и од тие причини не сме доволно убедени дека навистина ...
| | веќе видена | слични

Се поставува прашањето како ЕСМ ќе го сервисира овој заем од 25 милиони евра во иднина, ако се има во обзир нивната лоша финансиска состојба?, вели ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Вториот дел од законот каде што имаме криминал во најава од 5 милиони евра, забрзано и сигурно оваа здружена владејачка структура успева да уништи и да искраде ...
| | веќе видена | слични

Денес разговараме за одобрување на кредит за акционерското друштво за производство на електрична енергија Електрани на Република Македонија во државна ...
| | веќе видена | слични

Општина Битола го пренесе правото на сопственост врз приклучоците и мрежата за јавно улично осветлување на Јавното претпријатие –Индустриска зона „Жабени“ со ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Бислимоски призна дека заради лошото управување со ЕЛЕМ и криминалните тендери, народот ќе плаќа поскапа струја, Ковачевски молчи. Марко Бислимоски по 5 години ...
| | веќе видена | слични

Ковачевски под менторство на кланот Заеви не престанува да пљачкосува електроенергетскиот сектор. Склучувале договори во 4 очи без објавување на тендери и тоа ...
| | веќе видена | слични

Сите сме свесни дека со доаѓањето на СДСМ и ДУИ на власт, МЕПСО и Електрани на Македонија ги направивте тешки загубари. Кои не се способни да инвестираат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска го продолжи генералниот штајк со блокада на крстоницата во населбата Автокоманда на булеварот „Александар ...
сите 249 | | | веќе видена

Апелирам до Северна Македонија да не се обидува сега да го попречува процесот, бидејќи тогаш ќе стане многу потежок, вели претседателот на „Демократска ...
сите 1044 | | | веќе видена

„Преку лажни вести, дезинформации и деструкции Христијан Мицкоски се обиде да ги ослаби државните позиции во односите со Бугарија. Мицкоски лично присуствуваше ...
сите 337 | | | веќе видена

„Тотален дебакл и перманентно нарушување на сите преговарачки позиции со Бугарија е резултат на оваа влада, предводена од СДСМ и ДУИ. Смешни се кога ги слушаме ...
сите 361 | | | веќе видена

Од кабинетот на министерот за надворешни работи Бујар Османи информираат дека шефот на македонската дипломатија остварил телефонски разговор со кабинетот на ...
сите 203 | | | веќе видена

„АД ЕСМ на тендерот на ЕВН ХОМЕ за периодот јули-декември 2022 година достави понуда со која ќе се покријат 100% потребите на ЕВН ХОМЕ на регулираниот пазар на ...
сите 207 | | | веќе видена

Од наредниот месец, граѓаните ги очекува нов ценовен шок со најавеното драстично покачување на електричната енергија. Новите сметки за електрична енергија ќе ...
сите 257 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши: 17 потрошувачи направиле сериозни злоупотреби на законот и плаќале пониска цена на електрична енергија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: