Привршува пријавувањето за земјоделски субвенции


2 копии

Градинарите кои произведуваат зеленчук на отворено и во пластеници на најмалку 0,2 хектари вкупно за сите култури што ги одгледуваат имаат право на финансиска ...
| | веќе видена | слични
5 копии
10 копии

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство ги информира земјоделците дека до Владата е доставено барање за измена на Програмата и Уредбата за ...
| | веќе видена | слични

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство ги информира земјоделците дека ќе се продолжи рокот за аплицирање за субвенции до 30 јуни. – Бидејќи ...
| | веќе видена | слични

По големиот број реакции од нашите читатели дека треба да се продолжи рокот за аплицирање за субвенции за 2022 година, Агротим го контактираше Министерството ...
| | веќе видена | слични

Ако живеете во зграда, а отсекогаш сте сакале да имате градина во која можете да одгледувате свеж зеленчук, можеби имаме добри вести за вас. Благодарение на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 222 | | | веќе видена

-Вистината боли. Особено го боли Бујар Османи, како и Зоран Заев и Димитар Ковачевски. Вчера кажав дека Бујар Османи работи Албанија да почне преговори со ЕУ, ...
сите 374 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков рече дека Скопје веќе има избор за сопствената иднина, а Бугарија успеала да ги заштити своите национални интереси по гласањето ...
сите 664 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 183 | | | веќе видена

Норвешката разузнавачка служба ПСТ, задолжена за борба против тероризмот, објави дека го водат како чин на исламски тероризам пукањето во кое без убиени две ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Привршува пријавувањето за земјоделски субвенции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: