Жестоки битки во Донбас


Руската војска ги интензивира операциите во Северодоњецк. Лидерот на доњецките сепаратисти најави основање на трибунал за припадниците на баталјонот „Азов“. ...
| | веќе видена | слични

Руската операција во северниот дел на Донецк во источна Украина напредува, руската армија ги консолидира позициите, додека украинските сили постигнале напредок ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии
2 копии

Претседателот на Чеченија, Рамзан Кадиров, објави дека во градот Северодонецк е завршено чистењето на украинските војници. Тој информира дека неговите борци ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Неодамнешното запленување на доверливи владини документи на раскошниот имот во Мар-а-Лаго, поранешната „зимска Бела куќа“, јасно покажува колку безбедносна ...
сите 152 | | | веќе видена

Со потпишување Договор помеѓу Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони и германската компанија НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ и со поставување камен темелник во ...
сите 117 | | | веќе видена

Госпоѓо Петрески, министерот за финансии Фатмир Бесими најави даночна реформа среде економска криза, која се најавува дека ќе се продлабочи оваа зима. Што може ...
сите 146 | | | веќе видена

Украина е фокусирана кон руските војници кои пукаат во заземената нуклеарна централа на југот на земјата или ја користат како база од која се пука, изјави ...
сите 309 | | | веќе видена

Ружди, познатиот писател роден во Индија, кој со години се криеше откако Иран ги повика муслиманите да го убијат поради неговиот роман „Сатански стихови“, ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жестоки битки во Донбас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: