Обновата на Украина да се финансира од замрзнатиот имот на руските тајкуни, предлага Фон дер Лајен

Време зa читање: 3 минути Во своето обраќање на Светскиот економски форум во Давос, претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен рече дека на ...
| | веќе видена | слични

Лидерите на Европската унија остро го осудија „уништувањето и незаконското присвојување“ на украинското земјоделско производство од страна на Русија и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оневозможен во најголем дел со увоз на пченица преку Црното Море поради руската инвазија на Украина, Египет, еден од најголемите увозници на жито во светот, се ...
| | веќе видена | слични

Предупредувања на водечки економист од ОН Водечки економист за храна предупредува државите да не се откажуваат прерано од употребата на нафтата и гасот, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Светската финансиска елита се собра во Давос, Швајцарија, на Светскиот економски форум оваа недела, а затемнувањето на глобалната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Аналитичари велат дека оризот би можел да биде следната цел на протекционизмот на храна во Индија, откако Делхи го ограничи извозот на пченица и шеќер, потег ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје предложи притвор против 42-годишно лице кое се сомничи за семејно насилство и нанесување телесна повреда. Полицијата го ...
сите 427 | | | веќе видена

Американската влада намерно ја планирала посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван за да предизвика криза и да го зголеми ...
сите 611 | | | веќе видена

Скопјанец утрово загина откако во 06.35 часот на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај „Тајмишка раскрсница“ се судрил со камион, додека неговата сопатничка ...
сите 389 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 90 | | | веќе видена

Станува се појасно дека Манчестер јунајтед не може да дојде до потписот на Френки де Јонг, па клубот активира нов план, сега сакаат да го купат Адриен Рабио од ...
сите 221 | | | веќе видена

21 година од погибието на 10 армиски припадници кај Карпалак. Нема да биде заборавена нивната жртва за нашата слобода. Македонија памети. Слава им!, порача ...
сите 55 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ има двојно поголем рејтинг од СДСМ, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.-Анкетите јасно покажуваат дека СДСМ ќе доживее ...
сите 67 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обновата на Украина да се финансира од замрзнатиот имот на руските тајкуни, предлага Фон дер Лајен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: