Отворен Балкан ќе биде од интерес за бизнисот, макар и да останат само две земји

Синоќа, како тема на денот, на телевизијата Euro news Србија, гостуваше претседателот Азески, заедно со Ненад Ѓурѓевиќ, советник на претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Претседавачот на Советот на министри на БиХ, Зоран Тегелтија ќе учествува на самитот на регионалната иницијатива „Отворен Балкан“ во Охрид. Самитот ќе се одржи ...
| | веќе видена | слични

Македонија следната недела ќе биде домаќин на лидерскиот самит на инцијативата Отворен Балкан во Охрид . Според најавите покрај најавеното присуство на ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот министер за финансии и социјала на Црна Гора, Милојко Спајиќ во емисијата „Линк“ на Радио Црна Гора изјави дека со сигурност знае оти иницијативата ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Со Отворен Балкан пред големите странски инвестиори сега ние нема да бидеме пазар со два, туку сме пазар со 12 милиони жители, што значи потенцијалот на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Европската унија ја поддржува секоја меѓудржавна иницијатива што подразбира инклузија, но Отворен Балкан ги нема оперативните можности како што ги има ...
| | веќе видена | слични

Ако камион со лубеници од Албанија треба да патува кон Србија ќе биде проверен еднаш или ниеднаш. Ако на тој камион му требале 30 часа да ги мине сите ...
| | веќе видена | слични

„Целта на регионалната иницијтива „Отворен Балкан“ е европеизација на регионот и остварување на стремежот за членство на овие држави во ЕУ. Ова не е замена за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Екс министерот за надворешни работи, Никола Димитров повикува на итна реафирмација на македонските позиции во однос на Бугарија и францускиот предлог. Вели ...
сите 266 | | | веќе видена

Тој за БНТ изјави дека се уште нема реакција во САД на одлуката што ја донесе бугарскиот Парламент минатата недела, во врска со укинувањето на ветото за ...
сите 714 | | | веќе видена

Конфедерацијата на слободни синдакти на Македонија (КСС) преку пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе амандман до пратениците во Собранието, со кој бара ...
сите 265 | | | веќе видена

„Преку лажни вести, дезинформации и деструкции Христијан Мицкоски се обиде да ги ослаби државните позиции во односите со Бугарија. Мицкоски лично присуствуваше ...
сите 293 | | | веќе видена

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји изјави дека првата меѓувладина конференција на ЕУ со Северна Македонија и Албанија може да се одржи во наредните ...
сите 356 | | | веќе видена

Кумановец физички ја нападнал сопругата во семејниот дом, соопшти денеска секторот за внатрешни работи Куманово. Полициските службеници од СВР Куманово утрово ...
сите 320 | | | веќе видена

Шест уметнички слики украле провалници кои влегле во една книжарница во Скопје во непознато време, но во период кога биила затворена, од саботата попладнето па ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отворен Балкан ќе биде од интерес за бизнисот, макар и да останат само две земји

Од:
До кого (е-маил):
Порака: