САД ги затвораат финансиските канали за исплата на руските долгови

Соединетите Американски Држави денеска ќе го затворат последниот финансиски канал преку кој Русија отплаќа долгови од милијарди долари кон меѓународните ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Русија размислува да им исплати на сопствениците на еврообврзницата со примена на механизмот што го користи за обработка на плаќањата ...
| | веќе видена | слични

На Русија и требаат значителни финансиски ресурси за да продолжи да ја поддржува и својата економија и нејзината „специјална операција“ во Украина, рече ...
| | веќе видена | слични

Русија подготвува нов закон кој ѝ дозволува да ја преземе контролата врз локалните бизниси на западните компании кои решија да ја напуштат земјата откако ...
| | веќе видена | слични

Руското Министерство за финансии најави дека во иднина надворешниот јавен долг ќе го враќа во рубли, бидејќи американското Министерство за финансии одби да ја ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Русија подготвува нов закон кој ѝ дозволува да ја преземе контролата врз локалните бизниси на западните компании кои одлучуваат да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Екс министерот за надворешни работи, Никола Димитров повикува на итна реафирмација на македонските позиции во однос на Бугарија и францускиот предлог. Вели ...
сите 727 | | | веќе видена

Тој за БНТ изјави дека се уште нема реакција во САД на одлуката што ја донесе бугарскиот Парламент минатата недела, во врска со укинувањето на ветото за ...
сите 1309 | | | веќе видена

Конфедерацијата на слободни синдакти на Македонија (КСС) преку пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе амандман до пратениците во Собранието, со кој бара ...
сите 265 | | | веќе видена

„Преку лажни вести, дезинформации и деструкции Христијан Мицкоски се обиде да ги ослаби државните позиции во односите со Бугарија. Мицкоски лично присуствуваше ...
сите 293 | | | веќе видена

Шест уметнички слики украле провалници кои влегле во една книжарница во Скопје во непознато време, но во период кога биила затворена, од саботата попладнето па ...
сите 257 | | | веќе видена

Кумановец физички ја нападнал сопругата во семејниот дом, соопшти денеска секторот за внатрешни работи Куманово. Полициските службеници од СВР Куманово утрово ...
сите 320 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата Бујар Османи денеска оствари телефонски разговор со Кабинетот на францускиот претседател Емануел Макрон, од каде доби уверување дека при ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД ги затвораат финансиските канали за исплата на руските долгови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: