БЕКТЕШИ: Осум супермаркети оствариле 25 милиони профит, а се жалат на зголемување на минималната плата за работниците

Над 700 милиони евра приходи за 2021 година и над 25 милиони евра профит за само 8 супермаркети. На оваа тема вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 ...
| | веќе видена | слични

Во строгото централно јадро на Битола, на просторот зад зградите на ЈАТ и Пионерскиот дом, ќе има паркинг, одлучи општинскиот Совет. Од советничкото мнозинство ...
| | веќе видена | слични

Општина Битола го пренесе правото на сопственост врз приклучоците и мрежата за јавно улично осветлување на Јавното претпријатие –Индустриска зона „Жабени“ со ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши синоќа во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека 17 потрошувачи направиле сериозни злоупотреби на законот и ...
| | веќе видена | слични

Останато

-Искрено да ви кажам, јас сум навреден што во македонската јавна дебата за толку големо и суштинско прашање за нас ние добиваме информации преку не од некој ...
сите 509 | | | веќе видена

Човекот кој велеше дека има план на власт да остане дванаесет години, по се изгледа нема да ги дочека ни првите дванаесет месеци.Димитар Ковачевски – Таче, ...
сите 235 | | | веќе видена

Во Брисел е откажана прес-конференцијата на лидерите на ЕУ што требаше да се одржи по Самитот ЕУ-Западен Балкан, јави дописничката на МИА од Брисел. На ...
сите 343 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден две лица од Тетово и Мала Речица се приведени откако биле пријавени за измама. Тие од келнер успеале да земат 18 илјади денари во ...
сите 342 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БЕКТЕШИ: Осум супермаркети оствариле 25 милиони профит, а се жалат на зголемување на минималната плата за работниците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: