АГРОТИМ во соработка со Општина Тетово, во четврток организира инфо ден за актуелниот повик на ФИТР, аплицирање за повици за земја и информации за ИПАРД 3


Ги известуваме сите заинтересирани земјоделци и агробизнисмени дека во четврток 26. 05. 2022 година, во просториите на Општина Тетово ќе се оддржи инфо ден на ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот Љупчо Јаневски денеска оствари работна средба со градоначалникот на Општина Македонски Брод, Жарко ...
| | веќе видена | слични

Во услови кога економијата е зафатена од голем број турбуленции предизвикани од пандемијата, енергетската и воената криза жените менаџери и претприемачи, кои ...
| | веќе видена | слични

Неодамна се одржа едукативна трибина во Општина Тетово на која заинтересираните земјоделци и агробизнисмени се запознаа со можноста за аплицирање на актуелните ...
| | веќе видена | слични

Земјава нуди атрактивна туристичка понуда, од езерски до планински туризам, еко и рурални туристички аранжмани, а за сите љубители на активните форми на ...
| | веќе видена | слични

На вчерашната средба меѓу градоначалникот на Општина Тетово, Билал Касами и претставници од земјоделска платформа „Агротим“ и Консултантскиот центар – ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Концертот организиран од министерот за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби по повод 21-годишнината од Охридскиот рамковен договор почна со ...
сите 163 | | | веќе видена

Инвестицијата на германскиот производител на автомобили на електричен погон „Е-Го“ во технолошко индустриско-развојната зона во Тетово се проценува на околу ...
сите 123 | | | веќе видена

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа. Консултациите инаку, се започнати од 2020 година, напоредно со ...
сите 152 | | | веќе видена

Зеленски има остра порака до руските војници во врска со нуклеарната централа во Запорожје.Украина конкретно ќе ги ликвидира руските војници кои пукаат во ...
сите 312 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АГРОТИМ во соработка со Општина Тетово, во четврток организира инфо ден за актуелниот повик на ФИТР, аплицирање за повици за земја и информации за ИПАРД 3

Од:
До кого (е-маил):
Порака: