Британија се соочува со инфлација најголема во последните четири декади


Стапката на инфлација во Велика Британија, во април, достигна највисоко ниво во последните 40 години. Според државното биро за статистика во Лондон, во ...
| | веќе видена | слични

Според Евростат, стапката на инфлација е четири пати повисока од целта на Европската централна банка (ЕЦБ), која се залага за оптимална инфлација од два отсто. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Продажбата на мало во Германија во април паднала повеќе од очекуваното, бидејќи зголемувањето на цените на храната, особено храната, ја намалува куповната моќ ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Неодамнешното запленување на доверливи владини документи на раскошниот имот во Мар-а-Лаго, поранешната „зимска Бела куќа“, јасно покажува колку безбедносна ...
сите 153 | | | веќе видена

Со потпишување Договор помеѓу Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони и германската компанија НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ и со поставување камен темелник во ...
сите 117 | | | веќе видена

Госпоѓо Петрески, министерот за финансии Фатмир Бесими најави даночна реформа среде економска криза, која се најавува дека ќе се продлабочи оваа зима. Што може ...
сите 146 | | | веќе видена

Украина е фокусирана кон руските војници кои пукаат во заземената нуклеарна централа на југот на земјата или ја користат како база од која се пука, изјави ...
сите 300 | | | веќе видена

Ружди, познатиот писател роден во Индија, кој со години се криеше откако Иран ги повика муслиманите да го убијат поради неговиот роман „Сатански стихови“, ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британија се соочува со инфлација најголема во последните четири декади

Од:
До кого (е-маил):
Порака: