Ковачки: Џафери мора да поднесе одговорност за неговото однесување во Собранието


Џафери ги понижи вработените во Собранието, државата и ја загрозува безбедноста, а Ковачевски молчи за да не му падне владата. Талат Џафери во период од ...
| | веќе видена | слични

Кој ќе претседава со седницата за разрешување на претседателот на Собранието Талат Џафери е дилемата која се наметна откако ВМРО-ДПМНЕ поднесе интерпелација за ...
| | веќе видена | слични

Состојбата во Собрание е многу сериозна, ние покренавме две иницијативи. Eдната ја поднесовме до Комисијата за мандатно-имунитетни прашања, кој што за жал е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Марија Петрушевска во своето гостување на Радио Лидер зборуваше за работата во Собранието односно за однесување на Талат Џафери и ...
| | веќе видена | слични

Ќе падне ли Талат Џафери? Опозицијата на два фронта бара одговорност од собранискиот спикер, власта не го дава првиот парламентарец, порачува дека пратениците ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ВМРО-ДПМНЕ се нервозни оти знаат дека правдата им чука на врата, денеска обвинителството побара одземање на партискиот имот, затоа што украдоа огромна количина ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Ние поднесовме интерпелација, денеска и официјално од претседателот на Собранието сме известени дека интерпелацијата е прифатена. И очекуваме дали според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Она што е многу значајно е токму изборот на уставни судии. Не постои во светот пример каде што претседател на Уставен суд го собира државниот врв. Со тој акт ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сурија Рашиди од Алијанса за Албанците во емисијата 24 анализа рече дека ако бевме нормална држава каде се почитуваат минималните демократки вредности, морални ...
| | веќе видена | слични

Ненад Коциќ од СДСМ во емисијата 24 анализа потенцираше дека опозицијата продолжи со блокада на Собранието и пакетот економски мерки, се до 11 ноември минатата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42–годишно лице, за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 434 | | | веќе видена

Американската влада намерно ја планирала посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван за да предизвика криза и да го зголеми ...
сите 614 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 99 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ има двојно поголем рејтинг од СДСМ, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.-Анкетите јасно покажуваат дека СДСМ ќе доживее ...
сите 65 | | | веќе видена

Цената на енергијата расте, властите велат дека будно ја следат ситуацијата, а граѓаните стравуваат - дали се згреат зимава во домовите што пропуштаат половина ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачки: Џафери мора да поднесе одговорност за неговото однесување во Собранието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: