Верски објекти и училишта правеле далавери со струјата, Бектеши вели не е коректно да ги каже кои се

Министерот за економија Крешник Бектеши во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека 17 потрошувачи направиле сериозни злоупотреби на законот и ...
| | веќе видена | слични

Општина Битола го пренесе правото на сопственост врз приклучоците и мрежата за јавно улично осветлување на Јавното претпријатие –Индустриска зона „Жабени“ со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на општина Тетово и лидер на Движење Беса, Биљал Касами во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 запрашан формирањето на идна Влада, за тоа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Градоначалникот на општина Тетово и лидер на Движењето Беса Билал Касами во дебатниот магазин ‘Клик Плус’ на ТВ21 истакна дека најдобра опција се избори оваа ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот професор Евгени Даинов во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 рече дека бугарскиот премиер и влада прават сè што можно да ги покренат работите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарскиот европратеник и известувач за Северна Македонија, Илхан Ќучук во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека нормално е да има песимизам во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Искрено да ви кажам, јас сум навреден што во македонската јавна дебата за толку големо и суштинско прашање за нас ние добиваме информации преку не од некој ...
сите 509 | | | веќе видена

Човекот кој велеше дека има план на власт да остане дванаесет години, по се изгледа нема да ги дочека ни првите дванаесет месеци.Димитар Ковачевски – Таче, ...
сите 235 | | | веќе видена

Во Брисел е откажана прес-конференцијата на лидерите на ЕУ што требаше да се одржи по Самитот ЕУ-Западен Балкан, јави дописничката на МИА од Брисел. На ...
сите 343 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден две лица од Тетово и Мала Речица се приведени откако биле пријавени за измама. Тие од келнер успеале да земат 18 илјади денари во ...
сите 342 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Верски објекти и училишта правеле далавери со струјата, Бектеши вели не е коректно да ги каже кои се

Од:
До кого (е-маил):
Порака: