(ФОТО) Најмногу онлајн купувања од странство кон Македонија се направени од САД и Обединетото Кралство

Во текот на 2021 година странците кон домашни е-трговци реализирале вкупно 471.688 онлајн трансакции со вкупна вредност од 16,4 милиони евра, покажува ...
| | веќе видена | слични
18 копии

Време зa читање: 3 минути Согласно објавените податоци од Народната Банка на Република Северна Македонија, Асоцијацијата за е-трговија на Македонија – АЕТМ го ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Над осум илјади трансакции во базата на Регистарот на цени и закупнини биле регистрирани во првиот квартал годинава, од кои 5.919 продажби на недвижности и ...
| | веќе видена | слични

Македонците лани реализирале вкупно 14,2 милиони онлајн трансакции со вкупна вредност од 420,7 милиони евра, а од овој износ, 318,9 милиони евра се реализирани ...
| | веќе видена | слични

Цената на новите становите експлодира, и не е тоа заради војната во Украина и скапото железо, цените експлодираа уште пред година-две па сега просечен стан во ...
| | веќе видена | слични

Во услови на криза, прво од пандемијата, а потоа и од руско-украинската војна, најбрзо страдаат проекциите за капиталните инвестиции, а тоа значи помал ...
| | веќе видена | слични

Во првиот квартал од оваа година бизнис-битката ја згубиле 3.920 компании и ставиле клуч на врата, покажуваат податоците на платформата Бизнис.Мрежa.мк . Ова ...
| | веќе видена | слични

Останато

Синдикалниот притисок за исполнување на нивните барања во рамки на генералниот штрајк за линеарно зголемување на платите од 2.806 денари за секој работник да ...
сите 519 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 216 | | | веќе видена

„Тотален дебакл и перманентно нарушување на сите преговарачки позиции со Бугарија е резултат на оваа влада, предводена од СДСМ и ДУИ. Смешни се кога ги слушаме ...
сите 350 | | | веќе видена

Советот на амбасадори, осврнувајќи се на постигнатите резултати од Самитот на Европската Унија, смета дека е постигнат историски чекор со доделувањето на ...
сите 397 | | | веќе видена

„АД ЕСМ на тендерот на ЕВН ХОМЕ за периодот јули-декември 2022 година достави понуда со која ќе се покријат 100% потребите на ЕВН ХОМЕ на регулираниот пазар на ...
сите 194 | | | веќе видена

Новиот бугарски амбасадор во Соединетите Американски Држави, Георги Панајотов, кој беше вршител на должноста министер за одбрана во двете влади, минатата ...
сите 611 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ФОТО) Најмногу онлајн купувања од странство кон Македонија се направени од САД и Обединетото Кралство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: