Претседателот Азески на главниот панел на првиот „Open Balkan Forum“ во Белград

Македонија следната недела ќе биде домаќин на лидерскиот самит на инцијативата Отворен Балкан во Охрид . Според најавите покрај најавеното присуство на ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот министер за финансии и социјала на Црна Гора, Милојко Спајиќ во емисијата „Линк“ на Радио Црна Гора изјави дека со сигурност знае оти иницијативата ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Со Отворен Балкан пред големите странски инвестиори сега ние нема да бидеме пазар со два, туку сме пазар со 12 милиони жители, што значи потенцијалот на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Европската унија ја поддржува секоја меѓудржавна иницијатива што подразбира инклузија, но Отворен Балкан ги нема оперативните можности како што ги има ...
| | веќе видена | слични

Ако камион со лубеници од Албанија треба да патува кон Србија ќе биде проверен еднаш или ниеднаш. Ако на тој камион му требале 30 часа да ги мине сите ...
| | веќе видена | слични

„Целта на регионалната иницијтива „Отворен Балкан“ е европеизација на регионот и остварување на стремежот за членство на овие држави во ЕУ. Ова не е замена за ...
| | веќе видена | слични

„Сега сме во фаза на подготвка на софтвер, истото го прават и Србите и Албнците. Секој граѓанин што има потреба да работи во дрга држава, ќе биде исто ...
| | веќе видена | слични

Амбасадата на Соединетите Американски Држави во Косово вели дека Вашингтон ги поддржува сите напори за регионална соработка, вклучително и иницијативата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 470 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи на гостувањето во „10 минути“ на „ТВ21“ кажа дека не бил одбиен „францускиот предлог“, туку спорниот дел. Османи ...
сите 756 | | | веќе видена

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ наместо зголемување на платите, граѓаните ќе добијат драстично зголемена цена на електричната енергија, се вели во партиското ...
сите 169 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Софија, Нинова го обвини Радев за пристрасни напади врз Владата на Кирил Петков, бидејќи се стреми кон поголема моќ.Таа ...
сите 677 | | | веќе видена

Американската Влада излезе со став во однос на неизвесноста околу започнувањето на преговорите меѓу Македонија и ЕУ за членство во Унијата, по неуспешниот ...
сите 382 | | | веќе видена

На 24.06.2022 во 15.00 часот во Полициска станица Куманово, 41-годишна кумановка пријавила дека С.М. од Куманово ја бакнувал и допирал по телото нејзината ...
сите 251 | | | веќе видена

Во период кога се решаваше евроинтегративниот процес на државата, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги преку кои се обидуваа да ги поткопаат државните ...
сите 178 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателот Азески на главниот панел на првиот „Open Balkan Forum“ во Белград

Од:
До кого (е-маил):
Порака: