Уште само малку па литар бензин ќе чини 100 денари


Од вечерва на полноќ престануваат да важат намалените акциза и ДДВ за горивата, па Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука да ги поскапе бензинот и ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Хрватска Андреј Пленковиќ денеска се спротивстави на политиката на премиерот на Унгарија Виктор Орбан, според која, само оние со унгарски ...
| | веќе видена | слични

Со часови, македонските граѓани ги наполнија бензинските пумпи, по најавата дека од утре следува големо поскапување на цената на горивата. КУРИР излезе на ...
| | веќе видена | слични

Бензинот Еуросупер БС-95 од ноќеска на полноќ ќе се продава по цена од 104 денари за литар, малопродажната цена на Еуросупер БС-98 ќе изнесува 106,5 денари за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска изјави дека не е загрижен за Тајван, туку е загрижен за Кина.Бајден откри дека е загрижен за активностите на ...
сите 677 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
сите 110 | | | веќе видена

Израелскиот систем за противвоздушна одбрана познат како „Железната купола“ ги пресретнал речиси сите од околу 1.100-те ракети што биле упатени кон населените ...
сите 198 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уште само малку па литар бензин ќе чини 100 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: