Бектеши: Супермаркети со милионски профити, се жалат за зголемување на минималната плата

Над 700 милиони евра приходи за 2021 година и над 25 милиони евра профит за само 8 супермаркети. Mинистерот за економија Крешник Бектеши во магазин „Click ...
| | веќе видена | слични

Општина Битола го пренесе правото на сопственост врз приклучоците и мрежата за јавно улично осветлување на Јавното претпријатие –Индустриска зона „Жабени“ со ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот професор Евгени Даинов во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 рече дека бугарскиот премиер и влада прават сè што можно да ги покренат работите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарскиот европратеник и известувач за Северна Македонија, Илхан Ќучук во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека нормално е да има песимизам во ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на СДСМ, Дарко Каевски во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 обвини дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се сретнувал со луѓе во ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на СДСМ, Дарко Каевски вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 говорејќи околу денешното апсење за продадени плацеви во Делчево, истакна ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21, по модераторско прашање околу денешното апсење за продадените ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши синоќа во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека 17 потрошувачи направиле сериозни злоупотреби на законот и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Искрено да ви кажам, јас сум навреден што во македонската јавна дебата за толку големо и суштинско прашање за нас ние добиваме информации преку не од некој ...
сите 509 | | | веќе видена

Човекот кој велеше дека има план на власт да остане дванаесет години, по се изгледа нема да ги дочека ни првите дванаесет месеци.Димитар Ковачевски – Таче, ...
сите 235 | | | веќе видена

Во Брисел е откажана прес-конференцијата на лидерите на ЕУ што требаше да се одржи по Самитот ЕУ-Западен Балкан, јави дописничката на МИА од Брисел. На ...
сите 343 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден две лица од Тетово и Мала Речица се приведени откако биле пријавени за измама. Тие од келнер успеале да земат 18 илјади денари во ...
сите 342 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши: Супермаркети со милионски профити, се жалат за зголемување на минималната плата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: