(Видео) ПРВИ СНИМКИ ОД ВНАТРЕШНОСТА НА ТУНЕЛИТЕ АЗОВ, катакомби и мрачни ходници


По предавањето на ранетите, а потоа и другите украински борци од фабриката за челик Азовстал во Мариупол, кои беа под опсада со недели, слики од војници кои се ...
| | веќе видена | слични

„Телата на 152 паднати борци и војници на украинските вооружени сили беа складирани во контејнер за замрзнување, што повеќе не функционираше“, изјави ...
| | веќе видена | слични

РЕКОРДНИ ЦЕНИ НА ГОРИВАТА Гужви има на бензинските пумпи, а граѓаните брзаат да наполнат гориво, бидејќи од полноќ има нови повисоки цени. Регулаторната ...
| | веќе видена | слични

Баталјонот „Азов“ ги отстранува неонацистичките симболи од своите официјални обележја, нешто што беше една од главните мотивации на руските власти да реагираат ...
| | веќе видена | слични

Руското Министерство за одбрана соопшти дека руската армија во подземјите простории на индустрискиот комплекс „Азовстал“ во Мариупол пронашла комбе со тела на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Русите тврдат дека во челичарницата Азовстал во украинскиот град Мариупол е пронајдено комбе со 152 тела на убиени украински војници, под кои биле поставени ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Украинските сили, повлекувајќи се, оставиле комбе со тела на 152 милитанти во подземните комплекси на челичарницата „Азовстал“, поставувајќи мини под него со ...
| | веќе видена | слични

При проверка на катакомбите под металуршкиот комбинат Азовстал, руските вооружени сили пронајдоа камион со 152 минирани трупови на украински војници, а целта ...
| | веќе видена | слични

При проверка на катакомбите под челичарницата Азовстал во Мариупол, руските војници откриле контејнер со 152 тела на загинати украински војници кои, како што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Руската армија објави дека пронашла тела на 152 украински борци во подземни бункери во фабриката за челик Азовстал во Мариупол, која ја зазема на почетокот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сојузот на синдикати на Македонија го реализира најавениот генерален штрајк во јавниот сектор барајќи линеарно зголемување на платите за 2.806 денари и враќање ...
сите 304 | | | веќе видена

После враќањето од Брисел, каде Македонија го доживеа својот најголем дипломатски неуспех и понижување, МНР Османи би било пожелно да оствари средба со ...
сите 208 | | | веќе видена

Бугарското Министерство за надворешни работи побара од премиерот на Албанија, Еди Рама, да биде попристоен и „да зборува на соодветен јазик на политичар на ...
сите 456 | | | веќе видена

Босна и Херцеговина може уште годинава официјално да добие кандидатски статус за членство во Европската Унија, истакна синоќа австрискиот канцелар Карл ...
сите 491 | | | веќе видена

Советникот Нефи Усеини од ДУИ одново натепал сограѓанин во Охрид, додека ја чека пресудата за тепањето на сограѓанинот Спиро Топаловски. Во изминативе три ...
сите 439 | | | веќе видена

Драган Ковачки, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во утринската емисија на радио „Лидер“ го искоментира и гостувањето на Андреј Петров во една од вчерашните ...
сите 196 | | | веќе видена

Сите лаги што Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ги пласираа во однос на евроинтеграциите потонаа. Тврдењата дека наводно државата ќе се бугаризирала, дека ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) ПРВИ СНИМКИ ОД ВНАТРЕШНОСТА НА ТУНЕЛИТЕ АЗОВ, катакомби и мрачни ходници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: