Стојаноски: СДСМ не смее да го осуди недоличното однесување на Џафери, бидејќи знаат дека ќе им падне владата


Нема понижување кое СДСМ нема да го преземе на својот грб како терет само за останат на власт. Не смеат, еве пак ќе кажам не смеат да го кажат тоа пред ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ се нервозни оти знаат дека правдата им чука на врата, денеска обвинителството побара одземање на партискиот имот, затоа што украдоа огромна количина ...
| | веќе видена | слични

Ненад Коциќ од СДСМ во емисијата 24 анализа потенцираше дека опозицијата продолжи со блокада на Собранието и пакетот економски мерки, се до 11 ноември минатата ...
| | веќе видена | слични

Ова е ново сценарио. ВМРО-ДПМНЕ само сака да предизвика инцидент во Собранието. Нема поддршка од јавноста за оваа активна блокада. Работата на пратениците е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

-Денеска официјално ја поднесовме интерпелацијата во Собранието, ја најавивме пред неколку дена, а веќе се потпишавме најголем дел на пратениците. Регуларната ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Не се работи дали треба да биде порано или покасно протестот. Јас ги повикувам сите граѓани кои се чувствуваат разочарани од сите политики изминативе години, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Никогаш немало повеќе пцовки, повеќе омаловажувања, повеќе кршење на Деловникот на Собранието, самоволно и своеволно толкување на Деловникот за она како треба ...
| | веќе видена | слични

Сите мерења покажуваат дека мнозинството од народот сака промени и дека државата со оваа власт движи во погрешна насока истакна вечерва во своето гостување ...
| | веќе видена | слични

Ги повикувам сите граѓани кои се чувствуваат разочарани од сите политики изминативе години, што гледаат што се случува. Нека дојдат сите граѓани, да се види ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Штрајкувачкиот одбор​ - Претседателството на ССМ дискутираше за активностите кои се спроведуваат со генералниот штрајк. Сојузот на синдикатите на Македонија ...
сите 278 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните Нема ...
сите 327 | | | веќе видена

Два дена молк од страна на Ковачевски, Османи и Маричиќ за тоа кој направил, кога направил и каков хибриден напад имало во Македонија. Нема ниту одговорност ...
сите 245 | | | веќе видена

Бугарскиот дипломат Љубомир Ќучуков кој е близок на актуелните власти во Софија смета дека Македонија има две години да ги запише Бугарите во својот ...
сите 682 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стојаноски: СДСМ не смее да го осуди недоличното однесување на Џафери, бидејќи знаат дека ќе им падне владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: