Евтина струја ќе имаме и понатаму, нема да има промени, тврди Бектеши


Евтината тарифа на струја од 22 часот до 7 часот наутро ќе остане и новите блок тарифи што ќе се воведат нема да влијаат на неа, информира вечерва министерот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од една доходовна компанија како што беше ЕСМ, сега е сведена на компанија којашто произведува загуби и од тие причини не сме доволно убедени дека навистина ...
| | веќе видена | слични

Државната компанија за пренос на електрична енергија МЕПСО денеска ја достави пресметката на трошоците до Регулаторната комисија за енергетика и побара ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се поставува прашањето како ЕСМ ќе го сервисира овој заем од 25 милиони евра во иднина, ако се има во обзир нивната лоша финансиска состојба?, вели ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Ангелинка Петкова на денешната собраниска седница на која се разгледуваше и Предлог на законот за гаранција на Република Македонија ...
| | веќе видена | слични

Официјално се уште не е претставен новиот модел на плаќање на електрична енергија. Но тоа што се знае е дека покрај досегашните поскапувања не очекува ново ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 257 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 227 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 150 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 242 | | | веќе видена

Во интервју за американски Њујорк пост, објавено денеска, напаѓачот Хади Матар изјави дека „прочитал неколку страници“ од романот на Ружди „Сатански стихови“ и ...
сите 150 | | | веќе видена

Охридскиот пливачки маратон годинава нема да се одржи соопштено е по денешната средба на претседателот на државата Стево Пендаровски со претседателот на ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Евтина струја ќе имаме и понатаму, нема да има промени, тврди Бектеши

Од:
До кого (е-маил):
Порака: