НЛБ Банка воведува Зелени кредити за проекти кои штедат енергија и ја заштитуваат животната средина

Време зa читање: 2 минути НЛБ Банка Скопје во соработка со Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) воведува наменски кредити за енергетска ефикасност, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) одобри кредитна линија за Стопанска банка, од која корист ќе имаат малите и средни претпријатија (МСП) во Северна ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Кредитна линија на ЕБОР од 4 милиони евра за Стопанска банка во Северна Македонија Ново финансирање за инвестиции на МСП во одржливи, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Повеќе пари за гасификација, социјални станови, помалку за патишта, железница, водоводна канализација, за изградба на болници, клиники, за медицинска опрема, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателката на Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) Одиле Рено-Басо денеска е во посета на Бугарија – нејзина прва посета на таа држава по ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Заменикот на Претседателот на Владата за европски прашања, Бојан Маричиќ на својот фејсбук профил објави дека се обезбедени четири електрични минибуси и четири ...
| | веќе видена | слични

Од формирањето до денес, Жулиета Ѓуркова е директорка на Југоисточниот плански регион. Со неа разговаравме за постигнувањата во изминатиот период, кои проекти ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Социјалистичката партија на Македонија побара одговорност за лошите политики што ги спроведува Владата. -Социјалистичката партија на Македонија бара ...
сите 1201 | | | веќе видена

„Поздрав од Источна Македонија“, им се обрати албанскиот премиер Еди Рама на европските лидери во Брисел. Видеото го објави албанскиот медиум РТК и можете да ...
сите 632 | | | веќе видена

Туку, не сакаат да направат споредба, дека 17 мај беше одраз на растечкото незадоволство на граѓаните против Владата на Никола Груевски, како што 18 јуни е ...
сите 315 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 269 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон размислува да именува специјален претставник за Западен Балкан. Се очекува Франција да го именува специјалниот пратеник ...
сите 292 | | | веќе видена

На седмиот ден од амандманската расправа за Предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година на Комисијата за финансирање и буџет, до попладнево беа одбиени седум ...
сите 236 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Карл Нехамер во пресрет на денешниот Самит на ЕУ изјави дека условите за пристапување на Украина мора да важат и за земјите од Западен ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЛБ Банка воведува Зелени кредити за проекти кои штедат енергија и ја заштитуваат животната средина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: