Разрешен директорот на струмичкото училиште во кое наставник е обвинет за полов напад врз дете

Градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов го разреши директорот на училиштето од Струмица од кое наставник е осомничен за полов напад врз дете, а ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица, за кои постои основано сомнение дека ...
| | веќе видена | слични

Скопското обвинителство побара истражна постапка против две лица за вршење изнуда. Тие со сила и со закана со мачета присилиле граѓанин да им даде 360.000 ...
| | веќе видена | слични

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против едно лице осомничено за семејно насилство, нанесување телесна повредаи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Осомничен во четвртокот завршил во притвор за нанесување телесна повреда на својата невенчана сопруга и неизвршување на судска одлука со забрана да не и се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На паркинг во близина на кривичниот суд, скопјанец физички ја нападнал неговата поранешна вонбрачна сопруга веднаш откако бил осуден за семејно насилство. ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против едно лице осомничено за семејно насилство, нанесување телесна повредаи ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против две лица осомничени за кривично дело Напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста, а за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во меѓувреме, македонскиот премиер Димитар Ковачевски преку социјалните мрежи упати порака дека Македонија ќе бара цврсти гаранции и од Бугарија и од ...
сите 1503 | | | веќе видена

Работникот дојде по ветеното и своето, порача денеска претседателот на Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) Дарко Димовски, од собирот на членството на ...
сите 265 | | | веќе видена

Туку, не сакаат да направат споредба, дека 17 мај беше одраз на растечкото незадоволство на граѓаните против Владата на Никола Груевски, како што 18 јуни е ...
сите 264 | | | веќе видена

Доколку нема договор за избори ова лето ќе преминеме во фаза на целосна блокада. Таа целосна блокада ќе биде во Парламентот, но и блокада на институциите, ...
сите 306 | | | веќе видена

Во продолжение интегрален текст од соопштението на СДСМ: Темата за предвремени избори е затворена до 2024 година, со декларацијата потпишана од сите политички ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Разрешен директорот на струмичкото училиште во кое наставник е обвинет за полов напад врз дете

Од:
До кого (е-маил):
Порака: