Ограбувале цркви, куќи, манастири и базни станици – шестмина прилепчани кривично ќе одговараат

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.А.(33), Ф.Е.(40), Џ.А.(30), Е.Б.(33), Е.А.(26) и Ф.Ќ.(39), сите од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Министерството за внатрешни работи поднесе кривична пријава против полицаец од Пробиштип поради малтретирање во вршење на службата, а за него ќе биде покрената ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал – Единица за финансиски криминал поднесе кривична пријава против Н.А.(28) од Јордан, поради постоење ...
| | веќе видена | слични

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Г.З.(42) од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „несовесно работење во служба“. ...
| | веќе видена | слични

44-годишното лице заработи кривична прријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено навлегување во компјутерски ...
| | веќе видена | слични

СВР Велес поднесе кривична пријава против Е.М.(26) поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствени прописи за ...
| | веќе видена | слични

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против 67-годишниот М.Д. од с. Селокуќи, дебарско. Против лицето постојат основи на сомнение за сторено кривично дело ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Молкот од Владата во врска со францускиот предлог, министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека е државна стратегија, со цел да не придонесат кон ...
сите 1582 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 232 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт Гоце Делчев на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија вели ...
сите 281 | | | веќе видена

Американската Влада излезе со став во однос на неизвесноста околу започнувањето на претпристапните преговори меѓу Северна Македонија и ЕУ, а по неуспешниот ...
сите 423 | | | веќе видена

Ако луѓето ширум Европската унија го намалат греењето за само 2 степени и ја подигнат температурата на клима уредите за 2 степени, тоа би заштедило количина на ...
сите 417 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 149 | | | веќе видена

По повод вчерашната одлука на Советот на ЕУ да не стави на дневен ред точката за разгледување на датумот за почеток на пристапното членство на Македонија, се ...
сите 141 | | | веќе видена

Експертската и интелектуалната јавност во Македонија е бесна на премиерот Ковачевски кој вчера ги навреди нарекувајќи ги „хистерични“, дека не се разбирале ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ограбувале цркви, куќи, манастири и базни станици – шестмина прилепчани кривично ќе одговараат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: